-5°

-2°

Draci nastříleli Opočnu opět sedm gólů, tento týden hrají třikrát

15. 11. 2021

Sedm gólů nastříleli Opočnu ve středu doma a sedm gólů stejnému soupeři nasázeli v neděli i na jeho stadionu. Hokejisté Trutnova si dvakrát po sobě přesvědčivě poradili s letošním nejslabším účastníkem krajské ligy.

Nedělní vítězství 7:1 gólově odšpuntoval ve 14. minutě obránce Bohdan Višňák, který si pak připsal ještě tři asistence a byl nejproduktivnějším mužem večera. Žádnou další branku úvodní třetina nepřinesla a trefovat se hosté začali až ve druhé části. David Smékal, Jakub Tatar a Roman Janoušek nasměrovali Trutnov k poklidné výhře.

„Celý zápas jsme měli pod kontrolou, akorát v první třetině se ještě domácí nějakým způsobem snažili klást odpor. Brankami ve druhé třetině jsme však utkání jednoznačně ovládli. Mančaft hrál tak, jak hrát měl. A pokud bude dávat góly, tak by neměl prohrávat,“ poznamenal trutnovský kouč Jaroslav Řehák.

Ve třetí třetině hostující náskok navýšili Tomáš Oppelt, svým druhým gólem David Smékal a prosadil se i nejproduktivnější hráč soutěže, kapitán Jiří Šimoníček. Jedinou branku Draci inkasovali ke konci druhé třetiny, kdy hráli v oslabení.

Tento týden čeká trutnovské hokejisty nabitý program, odehrají hned tři utkání. Ve středu hostí vedoucí Nové Město. Doma se představí i v pátek, kdy Draky čeká dohrávka s Třebechovicemi. Oba duely začínají v 18.30 hodin. Třízápasovou sérii uzavře tým trenéra Řeháka v neděli v Novém Bydžově.

Opočno – Trutnov 1:7 (0:1, 1:3, 0:3)

Branky a nahrávky: 36. Komárek (Sajdl, Jan Řehák) - 14. Višňák (Šimoníček), 22. Smékal (Janoušek), 27. Jakub Tatar (Višňák), 31. Janoušek, 42 Oppelt (Janoušek, Jan Tatar), 48. Smékal (Vacek, Višňák), 50. Šimoníček (L. Gabriel, Višňák).
Rozhodčí: Padevět – Karlík, Figer.
Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0.
Diváci: 170.
HC Trutnov: Jeschke - Vacek, Višňák, L. Junek, Minařík, Synek, Š. Junek, Zákravský – Krsek, Šimoníček, Jakub Tatar – Smékal, Chytráček, L. Gabriel – Oppelt, Jan Tatar, Janoušek – Novák.

Nový Bydžov – Jaroměř 4:2
Nové Město – Třebechovice 2:6

1. Nové Město 9   5 1 0 3   28:23   17
2. Nový Bydžov 8   5 0 1 2   46:24   16
3. Jaroměř 9   5 0 1 3   35:28   16