29. listopadu 2021

-1°

Draci udolali v dohrávce Třebechovice až po nájezdech

20. 11. 2021

Zisk dvou bodů nebo ztráta jednoho? Hokejisté Trutnova v páteční dohrávce krajské ligy porazili v domácí aréně Třebechovice 2:1. Vítězství však dosáhli až po samostatných nájezdech. V úvodním zápase sezony přitom stejnému soupeři Draci nastříleli na jeho ledě dvanáct branek.

„Samozřejmě jsme chtěli vyhrát za tři body, ale jelikož teď na mužstvo leží nějaká těžká deka, tak si myslím, že i výhra po nájezdech má svoji cenu,“ nechal se po utkání slyšet kouč Trutnova Jaroslav Řehák.

Domácí tým poslal do vedení v 10. minutě, kdy hosté hráli přesilovku, David Smékal. Po zmatcích v třebechovické obraně se najednou zjevil sám před brankářem s pukem na hokejce a vystřelil na jeho „dřevěnou“ nohu. Hosté vyrovnali v 16. minutě, kdy opět hráli přesilovou hru. Tentokrát si počínali lépe. Menyhárt využil toho, že trutnovští obránci byli rozestoupení a ujel do samostatného nájezdu, který zakončil střelou nad Jeschkeho lapačku.

„Ke konci druhé třetiny jsme začali víc přebírat iniciativu, ale bohužel naše produktivita je žalostná a kluky to sráží. Ve třetí třetině jsme byli lepší, dobře jsme bruslili, ale chybí tomu ta třešnička v podobě gólu,“ konstatoval trenér Řehák.

Změnu stavu nepřineslo ani prodloužení, ve kterém za domácí neproměnil trestné střílení Krsek, a tak se diváci dočkali dalších nájezdů. V těch se jelo osm sérií. Hned úvodní nájezd proměnil Jakub Tatar, hosté ve třetí sérii srovnali a další gól padl až v osmé sérii, kdy skóroval obránce Lukáš Junek a zajistil domácím dva body.

Trutnovští hokejisté stále zůstávají na pátém místě. Už v neděli se představí v Novém Bydžově, který jim před měsícem uštědřil debakl 5:11.

Trutnov - Třebechovice 2:1sn (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0), nájezdy 2:1

Branky a nahrávky: 10. Smékal, rozhodující nájezd L. Junek - 16. Menyhárt (Jušta, Kostka).
Rozhodčí: Pecha - Figer, Všetečka.
Vyloučení: 7:4. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0.
Diváci: 172.
HC Trutnov: Jeschke - Vacek, Višňák, L. Junek, Minařík, Synek, Š. Junek, Zákravský - Křížek, Šimoníček, Jakub Tatar - Smékal, Janoušek, L. Gabriel - Oppelt, Krsek, Jan Tatar.