29. listopadu 2021

-1°

Novobydžovská smršť číslo 2. Trutnovu utíká postup do první čtyřky

21. 11. 2021

I druhé letošní utkání trutnovských a novobydžovských hokejistů skončilo výrazným rozdílem. Draci po domácím debaklu 5:11 nedokázali uspět ani ve venkovní odvetě a prohráli 3:7. Příští týden čekají tým trenéra Řeháka poslední dva zápasy v základní části skupiny Královéhradeckého kraje a poté se soutěž spojí s účastníky z Pardubicka.

„Utkání se mi hodnotí těžko, když jsme zase prohráli. Připadá mi to, že jsme jako Sparta v extralize. Ta také furt prohrává a neví, jak z toho ven,“ pronesl s lehkým pousmáním trenér Draků Jaroslav Řehák.

Hosté přitom nezačali zápas špatně, v úvodních minutách si vytvořili tlak i několik vyložených šancí, ale góly z jejich strany nepřišly. Naopak v 5. minutě poslal domácí do vedení Jebavý, ve 14. minutě Chára využil přesilovku a 53 vteřin po něm se prosadil Černý a Draci rázem prohrávali 0:3.

Devatenáct sekund před koncem úvodní části vrátil při hře 4 na 4 naději do trutnovských řad Lukáš Junek, jenže na jeho gól odpověděl domácí Eis v přesilovce hned po 36 vteřinách druhé třetiny. V polovině zápasu přišly další dva „slepence“ z holí Hlaváčka a Jebavého a novobydžovští hokejisté odskočili na 6:1.

Trutnovští hráči ve třetí dvacetiminutovce zápas na chvíli zdramatizovali, kdy Jakub Tatar a Filip Krsek snížili na 6:3. Pak ale Draky rozhodčí poslal do tří a domácí ve dvojnásobné přesilovce přidali sedmou branku zásluhou Černého.

„Bohužel, pokud nezlepšíme produktivitu, tak nemůžeme vyhrávat. Je to stále stejná písnička pořád dokola. A celé se nám to pak sesype jako domeček z karet,“ poznamenal trenér Jaroslav Řehák. „Spousta lidí nás kritizuje, ale věřte, že mi děláme všechno možné pro to, aby to fungovalo,“ dodal.

Zatím to ale nefunguje a Trutnov je před posledními dvěma zápasy základní části krajské ligy v rámci soubojů se soupeři z Královéhradecka na pátém místě. To znamená, že až dojde po příštím týdnu ke sloučení s týmy z Pardubického kraje, čekaly by Draky dvoukolově zápasy s týmy na 5. – 8. místě.

Šance na posun do lepší skupiny a získat výhodnější nasazení pro play-off ještě existuje, ovšem to by trutnovští hokejisté museli ve středu doma porazit Náchod a potom v přímém souboji o čtvrté místo vyhrát i v neděli v Jaroměři.

Nový Bydžov – Trutnov 7:3 (3:1, 3:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 5. Jebavý (Štěpán, Němec), 13. Chára (Nedbal, Štěpán), 14. Černý (Hlaváček, Spal), 21. Eis (Nedbal, Kubišta), 32. Hlaváček (Postolka), 33. Jebavý (Němec, Pilný), 55. Černý (Hlaváček) – 20. L. Junek (Jakub Tatar, Janoušek), 49. Jakub Tatar (Krsek), 52. Krsek (Jan Tatar).
Rozhodčí: Šmika – Kubišta, Roischel.
Vyloučení: 8:13, navíc Višňák a Synek (oba Trutnov) 2x10 minut nesportovní chování. Využití: 3:0.
Diváci: 135.
HC Trutnov: Jeschke (21. Pluháček) – Zákravský, Višňák, L. Junek, Minařík, Synek, Š. Junek – Smékal, Šimoníček, Křížek – Krsek, Janoušek, Jakub Tatar – Vacek, Oppelt, Jan Tatar – Novák.

Náchod – Třebechovice 8:1
Nové Město – Opočno 7:0

1. Nové Město 11   7 1 0 3   37:23   23
2. Nový Bydžov 10   7 0 1 2   59:32   22
3. Náchod 10   5 2 1 2   40:33   20
4. Jaroměř 10   5 0 1 4   37:33   16
5. Trutnov 10   3 2 0 5   47:39   13