-5°

-2°

Trutnov si v „zápase očkovaných“ výhrou uchoval šanci na první čtyřku

24. 11. 2021

Hokejisté Trutnova ve středečním předposledním kole základní části krajské ligy porazili Náchod 4:2 a uchovali si šanci na postup mezi nejlepší čtyřku. Týmy z Hradecka se po neděli v další fázi soutěže střetnou s mančafty z pardubické ligy. K tomu, aby Draci hráli v lepší skupině, odkud bude výhodnější nasazení pro play-off, potřebují ještě vyhrát v Jaroměři, která aktuálně drží čtvrté místo. Pokud zápas neskončí jejich vítězstvím, čekají tým trenéra Řeháka boje se soupeři v tabulce od pátého místa dolů.

Od pondělí se sportovní kluby vyrovnávají s aktuálním opatřením z dílny ministerstva zdravotnictví, podle něhož mohou do utkání nastoupit jenom očkovaní hokejisté, případně ti, kteří covid prodělali v posledních 180 dnech. Někteří hráči v sestavě proti Náchodu chyběli. Nařízení neplatí pouze pro sportovce, ale i pro rozhodčí, členy realizačních týmů a diváky.

„V pondělí a úterý jsme na trénincích změnili nějaké taktické povinnosti pro hráče. Nechci to rozvádět na veřejnost, ne že by to bylo tajemství, ale hráli jsme nějaký systém, který nám moc neseděl, tak jsme naši hru trošku pozměnili. A dnes bylo vidět, že by to mohlo fungovat,“ pochvaloval si po utkání kouč Draků Jaroslav Řehák. Hráči si podle něj plnili své povinnosti a třešničkou na výkonu bylo i to, že z nového systému vstřelili i góly.

Trutnovští hokejisté sice prohrávali od druhé minuty, ale dvěma góly v přesilových hrách výsledek otočili. V první třetině vyrovnal Roman Janoušek a ve 29. minutě se prosadil Lukáš Junek. Navíc 36 vteřin po jeho trefě skóroval David Vacek a domácí odskočili do dvoubrankového vedení. „To byl důležitý moment a zápas se pak vyvíjel, jak jsme chtěli,“ poznamenal Jaroslav Řehák.

Ve 45. minutě se ale hostům podařilo snížit, kdy domácí po buly špatně pokryli Rojšla. Trutnovskou odpověď měl pak na holi Křížek, ovšem trestné střílení neproměnil. Nicméně Draci pak vítězství uhájili a při power-play Náchoda mířil úspěšně do prázdné branky Jakub Tatar. „Myslím, že dnes to konečně z naší strany byl dobrý výkon a vítězství je zasloužené,“ konstatoval trenér Řehák.

V neděli potřebuje Trutnov výhru zopakovat. V prvním vzájemném utkání však Jaroměři doma podlehli 5:6.

Trutnov – Náchod 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 13. Janoušek (Křížek), 29. L. Junek (Mlčák), 30. Vacek (Višňák, Jan Tatar), 59. Jakub Tatar (Smékal) – 2. Zeman (Haklička), 45. Rojšl (Králík).
Rozhodčí: Veselý – Figer, Karlík.
Vyloučení: 2:6. Využití: 2:0.
Diváci: 118.
HC Trutnov: Jeschke – Višňák, Vacek, L. Junek, Minařík, Mlčák – Smékal, Oppelt, Jakub Tatar – Křížek, Janoušek, L. Gabriel – Novák, Rada, Jan Tatar.

Opočno – Nový Bydžov 2:11
Třebechovice – Jaroměř 0:7

1. Nový Bydžov 11   8 0 1 2   70:34   25
2. Nové Město 11   7 1 0 3   37:23   23
3. Náchod 11   5 2 1 3   42:37   20