20°

24°

Draci potřetí v sezoně porazili Opočno a poprvé vyhráli v nadstavbě

16. 12. 2021

Konečně výhra! Hokejisté Trutnova na třetí pokus uspěli v nadstavbové skupině B krajské ligy a ve středečním utkání v domácí aréně si připsali tři body za vítězství 7:4 nad Opočnem. „Zaplaťpánbůh, už to bylo potřeba,“ oddechl si trenér Jaroslav Řehák.

Draci porazili Opočno potřetí v sezoně a potřetí tomuto soupeři nastříleli sedm branek. Právě gólová produktivita je jinak velkým problémem trutnovského týmu. V posledních třech zápasech Draci vždy skórovali pouze jednou. „To se na hráčích samozřejmě podepíše a je tam vidět taková nejistota na hokejkách. Dnes jsme se ale konečně dokázali prosadit víckrát a hrálo se nám líp,“ uvedl kouč Řehák.

Gólově zápas načali hosté v 6. minutě, ale Lukáš Junek ještě v téže minutě vyrovnal. David Smékal pak poslal Trutnov do vedení, ale i hosté se brzy postarali o vyrovnání. Trefa Davida Vacka ze závěru první třetiny vrátila Drakům náskok, který ve druhé třetině zvýraznili Jiří Šimoníček, ten skóroval dvakrát, a v přesilovce Zdeněk Křížek. Jednou se prosadilo i Opočno, a tak před třetí třetinou vedli domácí 6:3.

V 53. minutě využili hosté početní výhodu a snížili na dvoubrankový rozdíl, ale cestu Draků za výhrou to nezkomplikovalo a Lukáš Gabriel přidal ještě sedmý gól. „Jsem rád, že jsme to zvládli, ale jedno vítězství nic neznamená, musíme se zlepšovat. Doufám, že v neděli v tom budeme pokračovat,“ řekl Jaroslav Řehák. V posledním domácím utkání letošního roku nastoupí Draci od 17 hodin proti Hlinsku.

Trutnov – Opočno 7:4 (3:2, 3:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 6. L. Junek (Jakub Tatar, Šimoníček), 10. Smékal (L. Gabriel), 18. Vacek (Janoušek), 30. Šimoníček (Jan Tatar), 34. Křížek (Oppelt), 37. Šimoníček, 60. L. Gabriel - 6. Polej (Bureš), 12. Jirásek (Pavelka), 37. Polej (Chaloupka), 53. Komárek (Pavelka).
Rozhodčí: Karlík – Horák, Roischel.
Vyloučení: 8:2. Využití: 1:1.
Diváci: 113.
HC Trutnov: Jeschke – Vacek, Zákravský, L. Junek, Minařík, Mostecký – Jan Tatar, Šimoníček, Jakub Tatar – Smékal, Chytráček, L. Gabriel – Oppelt, Janoušek, Křížek – Novák, Rada.