Středa

7. června 2023

Nyní

20°

Zítra

22°

Svátek má

Propadák Draků. Od nejslabšího účastníka soutěže schytali debakl

5. 12. 2021

page.Name
V krajské hokejové lize došlo po sloučení soutěže k první konfrontaci mančaftů z Hradeckého a Pardubického kraje. A pro Draky nedopadla dobře. Trutnov vstoupil do nadstavbové části skupiny B domácí porážkou 1:6 s Lanškrounem. Že se jedná o překvapivý výsledek, o tom nejlépe vypovídá fakt, že se hosté pod Krkonošemi radovali vůbec ze své první tříbodové výhry v sezoně. Jejich dosavadní bilance byla jedna výhra v prodloužení, jedna prohra v prodloužení a deset porážek.

Podle papírových předpokladů to měla být pro tým trenéra Jaroslava Řeháka snadná záležitost. I když Draci nepostoupili do lepší skupiny, odkud je výhodnější nasazení do play-off, v zápase proti nejslabšímu účastníkovi z Pardubicka byli v pozici favorita. Jenže duel pro domácí hokejisty skončil velkým rozčarováním.

„Chtěl bych se v první řadě všem lidem, co dělají do trutnovského hokeje, a každému fanouškovi omluvit. Jsem tady dlouho a nikdy jsem nezažil takovýhle zápas. Nejde mi to přes srdce. Nemůžeme se vymlouvat na to, že neproměňujeme šance a nedáváme góly, když pak hrajeme takhle. Samo to nepřijde. Je potřeba něco změnit, protože já pořád věřím v to, že ten potenciál v nás je, kluci jsou tady šikovní. Je tady skvělá parta, ale nějak to na nás leží, tápeme a nemůžeme se z toho vyhrabat, což je to velká škoda. Trenéři to za nás na ledě neodehrají, máme mnohem na víc,“ uvedl útočník Draků Petr Chytráček.

Gólman Mikuláš Pluháček inkasoval v utkání poprvé už po devadesáti vteřinách z hokejky Radka Vogela. Lanškrounský útočník pak skóroval ve druhé i třetí třetině a zaznamenal hattrick. Na jeho první trefu ještě rychle odpověděl Tomáš Oppelt, ovšem to byl první a poslední důvod k domácí radosti v utkání.

Úvodní třetina skončila nerozhodně 1:1. Druhá část přinesla výsledek 0:4! Mezi 27. až 32. minutou hosté třikrát udeřili, z toho dvakrát se prosadili v přesilové hře. A když za chvíli přidali ještě pátou brankou, před třetí třetinou byl zápas rozhodnutý. Hattrickovou radost si hostující Vogel užil ve 44. minutě.

„Uděláme pár věcí, které jsou špatně, a soupeř toho dokáže využít. Ze šesti střel nám dali tři góly. Ale góly, že jedou sami na bránu nebo dva na jednoho. To je od nás špatně. Je to o nějakém osobním přístupu a hlavně o bojovnosti. Říkám, prohrát se může, ale se ctí. Pokud na ledě chybí srdíčko, pak je něco špatně,“ poznamenal Petr Chytráček.

Další zápas čeká trutnovské Draky za týden v neděli v Poličce.

Trutnov – Lanškroun 1:6 (1:1, 0:4, 0:1)

Branky a nahrávky: 4. Oppelt (Smékal, Chytráček) – 2. Vogel, 27. Nastoupil (Pražák), 28. Vogel (Švub, Moučka), 32. Moučka (Vogel), 36. Pejcha (Preisner, Radkovský), 44. Vogel (Moučka, Švub).
Rozhodčí: Petr – Horák, Vodička.
Vyloučení: 5:2. Využití: 0:3.
Diváci: 130.
HC Trutnov: Pluháček – Vacek, Višňák, L. Junek, Minařík, Zákravský – Smékal, Oppelt, Jakub Tatar – Janoušek, Chytráček, Křížek – Rada, Novák, Jan Tatar.


Další výsledky – skupina B:
Třebechovice – Polička 4:2
Opočno – Hlinsko 7:8sn

Skupina A:
Česká Třebová – Nový Bydžov 6:4
Litomyšl – Jaroměř 10:2
Choceň – Nové Město 2:3sn

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek