20°

24°

Sedmička i pro Hlinsko. Draci si vystříleli druhou výhru v nadstavbě

21. 12. 2021

Druhou sedmigólovou výhru v řadě si připsali trutnovští Draci. V nadstavbě krajské hokejové ligy v neděli porazili Hlinsko 7:5.

„Hlinsko bylo úplně jiné mužstvo než ve středu Opočno, kombinačně i rychlostně. Hrálo dobře do obrany a mělo dobrý první útok,“ řekl na adresu soupeře trenér Trutnova Jaroslav Řehák. V hostujícím dresu jeho slova potvrdil Daniel Homola. Autor hattricku přidal ještě dvě asistence a byl u všech pěti branek svého týmu.

Draci však tentokrát byli produktivnější. V domácím dresu se do listiny střelců zapsalo šest hráčů. Dvakrát skóroval Lukáš Gabriel, jenž asistoval i u první branky Trutnova. Tu vstřelil v 6. minutě Smékal a vyrovnával na 1:1, protože hokejisté Hlinska se pod Krkonošemi prosadili už po 23. vteřinách.

Po Smékalově vyrovnání pak domácí v 11. minutě slepenými góly Gabriela a Krska, které dělilo jen 18 sekund, odskočili do vedení 3:1. Soupeř ale ještě v první třetině ztrátu vymazal. Ve druhé části se trefil pouze Oppelt a vrátil Drakům náskok. O ten domácí přišli v úvodu třetího dějství, kdy hosté srovnali na 4:4.

Jako rozhodující se ukázaly až góly Janouška ve 49. minutě a Gabriela o necelé tři minuty později. Domácí se dostali podruhé v utkání do dvougólového trháku a ten už neprohospodařili. Hlinecký snajpr Homola sice snížil na 6:5, ale trutnovský kapitán Šimoníček v poslední minutě přidal pojišťovací sedmý domácí gól.

„Jsme rádi, že jsme utkání zvládli. Ukazuje se, jak jsem říkal už na začátku sezony, že pardubická skupina je silná a mančafty v ní jsou kvalitní,“ uvedl Jaroslav Řehák. „My se ale snad konečně začínáme zvedat a začíná nám to trošku fungovat. Každé utkání je teď pro nás takový odrazový můstek do další části soutěže,“ dodal kouč Draků a pochválil celé mužstvo za kompaktní výkon.

K poslednímu utkání letošního roku pocestují trutnovští hokejisté ve středu do Třebechovic. První zápas nového roku sehrají v Moravské Třebové. Ale ne 2. ledna, nýbrž až v sobotu 8. ledna. A hned druhý den nastoupí v Lanškrouně. „Dohodli jsme se tak s Moravskou Třebovou, abychom si ulehčili cestování a po zápase tam přespíme,“ vysvětlil Jaroslav Řehák.

Trutnov – Hlinsko 7:5 (3:3, 1:0, 3:2)

Branky a nahrávky: 6. Smékal (L. Gabriel), 11. L. Gabriel (Chytráček, Smékal), 11. Krsek, 37. Oppelt (Mostecký, Rada), 49. Janoušek (Šimoníček), 52. L. Gabriel (Jakub Tatar), 60. Šimoníček – 1. Bříza (Homola), 17. Homola (Adolf, Chvojka), 18. Bříza (Homola, Cejpek), 42. Homola (Cejpek, Beneš), 53. Homola (Bříza a Beneš).
Rozhodčí: Veinfurter – Všetečka, Řezníček.
Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0.
Diváci: 137.
HC Trutnov: Jeschke – Zákravský, Křížek, L. Junek, Minařík, Mlčák, Mostecký – Jakub Tatar, Šimoníček, Janoušek – Smékal, Chytráček, L. Gabriel – Oppelt, Rada, Krsek – Novák.