20°

24°

Trutnovské trápení v koncovce pokračovalo i v Poličce

13. 12. 2021

Jen jediný gól dokázali hokejisté Trutnova v neděli vstřelit v Poličce, a tak i druhé utkání nadstavbové skupiny krajské ligy skončilo pro Draky porážkou. Tentokrát 1:4. „Neproměňujeme šance a nedáváme góly. To je alfa a omega našeho týmu od začátku sezony,“ konstatoval trenér Jaroslav Řehák. Tento týden sehrají Draci dva domácí zápasy, ve středu s Opočnem a v neděli s Hlinskem.

„Hrajeme dobrý hokej, technický, ale ta koncovka… Bohužel chybí nám góly, pak uděláme chybu a soupeř ji hned potrestá. Kdo by dnes viděl mužstvo hrát, tak řekne, že hrálo dobře. Jen ty góly stále nepřicházejí,“ posteskl si kouč Draků.

Hosté v Poličce prohrávali po využité domácí přesilovce v závěru první třetiny. Na konci druhé části účastník krajské ligy Pardubického kraje své vedení zvýšil. Trutnov vrátil do hry o body až v 52. minutě Janoušek, kdy korunoval tlak první útočné formace, do které se vrátil kapitán Jiří Šimoníček.

„Měli jsme tam obrovský tlak, hráli jsme na jednu branku,“ poznamenal Jaroslav Řehák. Vyrovnání se však hosté nedočkali, protože domácí jim ujeli do přečíslení a přidali třetí gól. A vzápětí čtvrtý.

Polička – Trutnov 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 19. Čermák (Pazourek), 39. Malenovský (Kunstmüller, Martinů), 57. Tobiáš (Pazourek), 58. Pazourek (Tobiáš) – 53. Janoušek (Šimoníček).
Rozhodčí: Vrba – Pešková, Najman.
Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0.
Diváci: 88.
HC Trutnov: Pluháček – Višňák, Zákravský, L. Junek, Minařík, Vacek, Mlčák – Jakub Tatar, Šimoníček, Janoušek – Smékal, Chytráček, L. Gabriel – Křížek, Oppelt, Jan Tatar – Novák.