29. listopadu 2021

-1°

Draci doma zase prohráli, nepomohlo jim ani pět gólů

31. 10. 2021

Ani druhý domácí zápas neudělal fanouškům trutnovských hokejistů radost. Draci v nedělním utkání 7. kola krajské ligy prohráli s Jaroměří 5:6. Sedm z jedenácti branek padlo v první třetině. V domácím dresu zaznamenal tři body za dva góly a asistenci kapitán Jiří Šimoníček a s 11 body se vyšvihl na druhé místo v kanadském bodování soutěže.

Do trutnovské svatyně se od začátku zápasu poprvé v sezoně postavil Ota Jeschke a v divoké první třetině čtyřikrát kapituloval. Na vedoucí trefu Vejmana odpověděl za domácí Minařík. Hosté pak dvěma góly v rozmezí 18 vteřin odskočili na 1:3, ale Šimoníček s Krskem vrátili skóre do vyrovnaného stavu. V 18. minutě ovšem v nájezdu zahákoval soupeře Zákravský a rozhodčí nařídil trestné střílení, které proměnil Kocián.

V prostřední dvacetiminutovce se prosadil pouze domácí Jakub Tatar, a tak do závěrečné části vstupovaly týmy ze stejné startovací pozice. Na začátku třetiny hráli Draci přesilovku, měli šance, ale nevyužili je. A přišel trest. Nejprve Kačerovský vrátil vedení na stranu Jaroměře a Bujňák ho i navýšil. Svou druhou trefou v utkání pět minut před koncem sice ještě zápas zdramatizoval Šimoníček, jenže ani závěrečná hra domácích v šesti k vyrovnání nevedla a Trutnov si připsal třetí prohru z pěti utkání.

„Neřekl bych, že bychom hráli špatně, ale prostě nás brzdí koncovka, se kterou pořád bojujeme. Hráče to pak úplně sráží. Uděláme chybu, inkasujeme hloupou branku, dvě tři šance nedáme a do naší hry se začne vkrádat křeč. Samozřejmě se na tom snažíme pracovat, ale asi to chce trošku času. Momentálně jsme střelecky impotentní, což je rozhodují faktor v našich zápasech,“ prohlásil trenér Trutnova Jaroslav Řehák.

Zlepšit střeleckou potenci se Draci mohou pokusit ve středu opět v domácí aréně, kde nastoupí od 18.30 hodin proti Třebechovicím. Dalo by se říct, že to je ideální soupeř, protože v úvodním zápase sezony mu Draci nastříleli dvanáct branek.

Trutnov – Jaroměř 5:6 (3:4, 1:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 6. Minařík (Chytráček), 11. Šimoníček (Oppelt), 12. Krsek (Višňák), 23. Jakub Tatar (Šimoníček), 55. Šimoníček (Krsek) - 3. Vejman (Kačerovský), 9. Krause (Vágner), 9. Záliš (Tomášek, Krause), 18. Kocián (TS), 48. Kačerovský, 53. Bujňák.
Rozhodčí: Petr – Hurei, Brož.
Vyloučení: 2:3. Bez využití.