-6°

-2°

Hokejisté Trutnova skórovali v Novém Městě pouze jednou a prohráli

17. 10. 2021

Po drtivé výhře nad Třebechovicemi a odloženém utkání s Opočnem sehráli v neděli hokejisté Trutnova v krajské lize druhé mistrovské utkání. A ukázalo se, že jen vítězství sbírat nebudou. V Novém Městě nad Metují nestačili na domácí celek, kterému podlehli 1:3. Jediný gól Draků vstřelil kapitán Jiří Šimoníček v přesilové hře.

Brankou Šimoníčka se Trutnov dostal v Novém Městě do vedení. V 10. minutě potrestal kapitán Draků faul Vitebského. A parádně. Trefil se do šibenice. Po hříchu to však byla jediná gólová akce hostů v utkání. „Dnes na obou stranách výborně chytali gólmani,“ vyzdvihl trenér Trutnova Jaroslav Řehák muže v maskách. Domácí svatyni střežil Josef Čáp a hostující Dušan Krejčí. Více práce měl trutnovský gólman, který předvedl 42 zákroků, domácí Čáp kryl 34 střel.

„Bylo to vyrovnané utkání, i když já si myslím, že nějaká ta procenta na víc jsme v něm měli my. Bohužel dostali jsme trošku smolný vyrovnávací gól, ale na to se nechceme vymlouvat. Bylo to dobré a rychlé utkání a prostě jsme prohráli, tak to ve sportu chodí,“ poznamenal Jaroslav Řehák.

Z vedoucího gólu se hosté radovali jen něco málo přes dvě minuty. To se z vlastní třetiny snažili po mantinelu vyhodit puk, který se však pro ně nešťastně odrazil od spojovacího pruhu plexiskla přímo před branku a Březina vyrovnal na 1:1. Hokejisté Nového Města pak zápas přetočili na svou stranu ve 35. minutě. Po křídle ujel Hynek a střelou pod lapačku překonal Krejčího.

Ve třetí třetině sice Draci měli tlak, ale trápili se v koncovce. V závěru odvolali brankáře a zkusili to v šesti, ale vyrovnat se jim nepodařilo a naopak deset vteřin před koncem Březina skóroval do prázdné brány. Nové Město tak zatím vyhrálo všechny své čtyři zápasy v sezoně.

„My jsme prohráli, ale nemáme být proč smutní. Hráči podali kvalitní výkon, jen nám dnes chybělo trošku štěstí,“ řekl trenér Jaroslav Řehák. Trutnov nyní čeká v dalším zápase domácí premiéra, kdy ve středu nastoupí od 18.30 hodin proti Novému Bydžovu.

Nové Město n/M – Trutnov 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Góly: 12. Mach, 36. Hynek (Březina, Černý), 60. Březina – 10. Šimoníček (Višňák).
Rozhodčí: Petr – Kareš, Plodek.
Vyloučení: 1:1. Využití: 0:1.
Diváci: 300.
HC Trutnov: Krejčí – Višňák, Vacek, L. Junek, Minařík, Synek, Křížek – Smékal, Šimoníček, Oppelt – Janoušek, Chytráček, Jakub Tatar – Krsek, L. Gabriel, Jan Tatar – Novák.

Nový Bydžov – Třebechovice 3:4
Náchod – Jaroměř 3:2

1. Nové Město. 4   4 0 0 0   13:3   12
2. Jaroměř 4   2 0 0 2   12:11   6
3. Třebechovice 4   1 1 0 2   12:23   5