Čtvrtek

28. října 2021

Hokejisté Trutnova vstoupili do krajské ligy kanonádou v Třebechovicích

3. 10. 2021

Dvanáct branek nastříleli hokejisté Trutnova v úvodním zápase nové sezony krajské ligy, kam se klub přihlásil poté, co v květnu prodal druholigovou licenci. Draci potvrdili v Třebechovicích roli favorita a zvítězili 12:2. Hattrick a dvě asistence zaznamenal Jakub Tatar.

„Před zápasem byl z naší strany cítit velký respekt z prvního mistrovského utkání. V přátelských zápasech bylo znát, že někteří hráči se ještě musejí sžít s krajskou úrovní,“ nechal se slyšet trenér Jaroslav Řehák. „V průběhu první třetiny se nám však podařilo vstřelit čtyři góly a taková ta nervozita z hráčů spadla. Bylo to pak vidět na akcích, které předváděli,“ dodal po utkání spokojený kouč.

Hosté přijeli do Třebechovic bez útočníka Romana Janouška, který si poranil ruku v sobotním druholigovém utkání za Novou Paku. Draci měli od začátku hru pod kontrolou. První gól sezony dal v 9. minutě Zdeněk Křížek a do listiny střelců se v úvodní části zapsali ještě dvakrát Jakub Tatar a jednou Tomáš Oppelt.

Trutnovští hokejisté v každé třetině nastříleli čtyři branky. V prostřední části se jim podařilo skórovat třikrát během 66 vteřin v rozmezí mezi 32. a 33. minutou. Po trefách Chytráčka a Oppelta zkompletoval svůj hattrick Jakub Tatar. Hosté v utkání využili dvě přesilovky. Domácí tým, který nastoupil se 14 hráči, se v početní výhodě prosadil jednou.

„Byli jsme ve velkém očekávání, jak dopadne náš vstup do sezony a myslím, že jsme to zvládli. S výsledkem panuje velká spokojenost. Víme ale, že sezona bude dlouhá a musíme jít zápas od zápasu,“ poznamenal Jaroslav Řehák. Druhé kolo krajské ligy je na programu ve středu, Trutnovští mají volno. Na led tak Draci vyjedou až za týden v neděli 10. října, kdy přivítají doma od 17 hodin Opočno.

Třebechovice – Trutnov 2:12 (0:4, 1:4, 1:4)

Góly: 35. Drašnar (Šeda, Mlateček), 50. Javůrek (Labuť, Jušta) - 9. Křížek (Krsek), 14. Jakub Tatar (L. Gabriel), 17. Oppelt (Vacek), 17. Jakub Tatar (Chytráček, Krsek), 24. Krsek (Jakub Tatar, L. Junek), 32. Chytráček (Jakub Tatar), 33. Oppelt (Šimoníček), 33. Jakub Tatar (L. Junek), 46. Chytráček (L. Junek), 55. Synek (Křížek, Š. Junek), 59. Višňák (Šimoníček), 60. Krsek (L. Junek).
Rozhodčí: Petr – Kubišta, Roischel.
Vyloučení: 3:3. Využití: 1:2.
Diváci: 95.
HC Trutnov: Krejčí – Vacek, Višňák, L. Junek, Minařík, Synek, Š. Junek - Smékal, Šimoníček, Oppelt – Krsek, Chytráček, Jakub Tatar – Křížek, L. Gabriel, Jan Tatar – Novák.

Náchod – Nové Město 1:3
Jaroměř – Opočno 5:2