Úterý

7. února 2023

Nyní

-3°

Zítra

-2°

Svátek má

Hokejový Trutnov znovu na ledě. Po letní pauze se hlásilo 24 hráčů

16. 8. 2021

Hokejový Trutnov znovu na ledě. Po letní pauze se hlásilo 24 hráčů 30 snímků
Trutnovskému hokeji v pondělí večer začala další sezona. Na ledové ploše zimního stadionu Na Lukách poprvé po letní přestávce trénoval A tým dospělých. Připravuje se na nový ročník východočeské krajské ligy.

Na úvodním tréninku se sešlo 20 hráčů a 4 brankáři, většinou místní odchovanci nebo hráči, které pojí s Trutnovem dlouholeté vazby. Trénink vedli bývalí skvělí trutnovští hokejisté Jaroslav Řehák (současný prezident klubu) a Jiří Antonín.

Přestože to bylo první setkání týmu, makalo se naplno. Trénink vypadal z tribuny prakticky stejně náročně, jako v předchozích sezonách ve druhé lize. „Byl to dřina, navíc v šíleném počasí,“ poukázal na letní vedro útočník týmu a ikona trutnovského hokeje Petr Chytráček.

V květnu došlo v trutnovském hokeji k zásadní změně. Po dvanácti letech ho opustili dlouholetí tahouni Zdeněk a Ondřej Poulovi. Po jejich odchodu áčko splynulo s oddílem mládežnického hokeje. Do ekonomicky náročné druhé ligy se ale nepřihlásilo. Licenci prodalo a přihlásilo se o soutěž níž, do „kraje“.

Tým je až na výjimky složený výhradně z Trutnovanů. Fanoušky chce přesvědčit, že hokej se ve městě rozhodně nepropadá „do pralesa“. Ve východočeské lize chce hrát minimálně o čelo tabulky. „Mohlo by to být fajn, jsme dobrá parta,“ prohlásil obránce Lukáš Junek. První soutěžní zápas bude hrát Trutnov začátkem října proti Třebechovicím.

 

Jaké cíle má hokejový oddíl v nové sezóně? Má klub dostatek vlastních odchovanců? Jaká je finanční situace trutnovského hokeje? Kolik peněz by bylo potřeba na druhou ligu? Nejen o těchto otázkách budeme příští týden hovořit s prezidentem klubu Jaroslavem Řehákem.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek
Video: Pavel Cajthaml