Pátek

9. prosince 2022

Nyní

Zítra

-1°

Svátek má

Sehnat nadprůměrného hráče je složité, říká hokejový manažer Kmoníček

24. 8. 2021

Za necelé tři týdny začne nový ročník hokejové extraligy. Hradecký Mountfield do něj vstoupí s čerstvými posilami. Většina z nich je ze zahraničí. „Mají kvalitu a jsou za přijatelné peníze," vysvětluje manažer klubu Aleš Kmoníček.

Aktuálně má klub na soupisce deset cizinců. Že by to byla přestupová strategie? Spíš nutnost. Špičkových hráčů pro domácí klubovou soutěž moc k dispozici není. „Sehnat v Čechách nadprůměrného kvalitního hráče je teď velmi složité,“ přiznává hradecký manažer.

Ne, že by na trhu nebyli vůbec žádní. Ne všichni ale jsou dostupní za rozumnou cenu. „My nejsme ti, kteří mohou jít do finančních závodů, ani jsme do nich nešli. Jsou jiné kluby, které hráče přeplatí,“ říká Aleš Kmoníček.

Pokud už se nějaký špičkový český hráč přece jen vrací do extraligy, zlákají ho zpravidla nejbohatší týmy. „Sparta, Pardubice, Třinec si ty nejlepší hráče rozeberou. Dokáží jim vytvořit téměř stejné podmínky, jako mají v zahraničí,“ dodává Aleš Kmoníček.

Kdo bude v nové sezóně tahounem týmu? S jakými ambicemi do něj vstoupí hradecký Mountfield? A za jakých podmínek se diváci dostanou do hlediště? Odpovědi na tyto otázky najdete v našem videopodcastu.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz