Pátek

7. října 2022

Nyní

Zítra

11°

Svátek má

Hokejový klub v sobotu pořádá velký nábor malých Draků

27. 1. 2022

page.Name
Trutnovský klub v sobotu na zimním stadionu pořádá ve spolupráci Českým hokejem náborovou akci v rámci Týdne hokeje. Během dvouhodinového setkání se rodiče a děti dozví něco o tom, co vlastně obnáší hrát hokej, o prostředí zdejšího klubu a také se zapojí do tréninku nejmenších hráčů, kteří už válí za HC Trutnov. Někteří z nich právě díky akci, která je součástí rozvojového svazového projektu Pojď hrát hokej.

„Když jsme se před pár lety do projektu zapojili, dětí jsme moc nezískávali, ale teď máme vzestupnou tendenci a dětí přibývá. V září jsme měli přes dvacet přihlášek a nějakých čtrnáct dětí v našem klubu zůstalo,“ hlásí předseda HC Trutnov Jaroslav Řehák.

Náborová akce se koná dvakrát do roka, většinou v září a v lednu. „Buď dorazí rodiče s ještě malými dětmi, které na hokej ještě mají čas, nebo si jen přicházejí vyloženě užít zábavné odpoledne a odnést si domů upomínkové předměty (reprezentační dres, láhev, omalovánky…). A pak jsou tady ti, kteří to myslí vážně a chtějí své děti vést k hokeji,“ vysvětluje Jaroslav Řehák, s kým se setkává na náborech.

Týden hokeje

Akce Týden hokeje se v rámci projektu Pojď hrát hokej koná poosmé v České republice a celkově už podesáté. Díky dosavadním ročníkům získalo první zkušenost s ledním hokejem přes 30 000 dětí. Více informací najdete na www.pojdhrathokej.cz v sekci Týden hokeje.

Hledání nových talentů začne v sobotu ve 14 hodin, kdy je na zimáku oficiální sraz a kdy rodiče vyplní přihlášku do projektu. Od čtvrt na tři bude v klubovně probíhat teoretická část s videoprezentací. Poté se děti přesunou do šaten, kde se převléknou a vyrazí na led. „Když bude potřeba, náš klub může zapůjčit i nějaké věci na trénink – helmu, rukavice, brusle,“ říká předseda HC. Trénink začne v 15 hodin ve spolupráci s malými hokejisty z Náboru a 1. třídy. Konec akce je naplánován v 16 hodin. „Kdo to v sobotu nestihne a uvažuje o tom, že by přihlásil své dítě na hokej, může za námi přijít každé pondělí, kdy máme právě tréninky dětí, které začínají s bruslením,“ dodává Řehák.

Trutnovský klub disponuje kompletní hokejovou mládeží od nováčků z náboru přes první, druhou, třetí, čtvrtou a pátou třídu, mladší a starší žáky, dorost a juniorku, která je spojená s vrchlabským klubem pod hlavičkou HC Krkonoše. „Všechny kategorie máme přihlášené do soutěží,“ uzavírá předseda HC Trutnov Jaroslav Řehák.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
Foto: Jan Bartoš