16°

18°

Oslabení Draci v Moravské Třebové padli, Poličku porazili po prodloužení

17. 1. 2022

Hokejisté Trutnova se po třítýdenní pauze vrátili na led. Po odložených zápasech kvůli covidu na začátku nového roku hráli Draci v pátek v Moravské Třebové a v neděli doma přivítali Poličku. V Moravské Třebové padli 3:7, ve včerejším duelu nadstavbové části krajské ligy porazili Poličku 6:5 po prodloužení, kdy vítěznou branku zaznamenal autor hattricku Filip Krsek.

„Jelikož máme stále nějaké hráče v karanténě, tak do Moravské Třebové jsme jeli pouze v jedenácti lidech. I přesto jsme odehráli velmi dobré utkání, ve kterém nás opět sráželo neproměňování šancí,“ poznamenal kouč Trutnova Jaroslav Řehák.

Hosté sice brzy prohrávali o tři branky, ale ve 46. minutě Krsek snížil na 4:3 a Draci živili naději na body. „Měli jsme tlak, ale bohužel nám pak soupeř dvakrát ujel, a to rozhodlo,“ poznamenal Řehák. Bod by si prý jeho mančaft za výkon zasloužil.

Naopak v neděli podali trutnovští hokejisté v domácím prostředí neslaný nemastný výkon, za který ale brali dva body. Draci odehráli zápas v početnější sestavě a hned od 15. vteřiny, kdy skóroval Filip Krsek, si udržovali vedení. Ve 46. minutě zvýšil Jan Tatar na 3:1 a vypadalo to, že domácí tým dostane zápas pod kontrolu.

Hosté ale třemi góly výsledek otočili 3:4. Za domácí vyrovnal Višňák, ovšem hokejisté Poličky si v 59. minutě opět strhli vedení na svou stranu. Naštěstí v bláznivé přestřelce ještě v téže minutě poslal zápas do prodloužení David Smékal. Hned zkraje nastavení pak ujel Krsek a po blafáku se zakončením mezi betony zajistil Drakům vítězství.

Tento týden čekají hokejisty Trutnova dva zápasy venku, ve středu zajíždějí do Opočna a v neděli do Hlinska.

Moravská Třebová – Trutnov 7:3 (3:1, 1:1, 3:1)

Branky a nahrávky: 1. Berčák (Marek), 7. Cach (Langr, Filip), 8. Fibrich (Vaňous), 32. Cach (Filip, Langr), 52. Vaňous, 53. Čikl (Berčák, Marek), 59. Fibrich (Krč) – 17. L. Gabriel (Smékal), 23. Šimoníček, 46. Krsek (Šimoníček).
Rozhodčí: Vrba – Říha, Javůrek.
Vyloučení: 7:7. Využití: 1:1.
Diváci: 185.
HC Trutnov: Pluháček – Vacek, Višňák, Zákravský, Minařík, Mlčák – Krsek, Šimoníček, Jan Tatar – Smékal, Chytráček, Gabriel.

Trutnov – Polička 6:5 po prodl. (1:1, 1:0, 3:4 – 1:0)

Branky a nahrávky: 1. Krsek (Šimoníček, Oppelt), 30. Krsek (Oppelt), 46. Jan Tatar (Višňák, Křížek), 58. Višňák (L. Gabriel), 59. Smékal, 61. Krsek (Višňák) - 12. Elis (Pazourek), 51. Zobač (Martinů), 53. Kunstmüller (Martinů), 57. Pazourek (Elis), 59. Pazourek (Prokopec, Nečas).
Rozhodčí: Petr – Bednář, Runštuk.
Vyloučení: 3:3. Bez využití.
Diváci: 115.
HC Trutnov: Jeschke – Vacek, Višňák, Zákravský, Minařík, Mlčák – Oppelt, Šimoníček, Krsek – Smékal, Chytráček, L. Gabriel – Novák, Jan Tatar, Křížek.

Třebechovice – Opočno 6:2
Hlinsko – Polička 5:4p
Moravská Třebová – Lanškroun 7:1
Třebechovice – Hlinsko 3:7

1. Třebechovice 9   5 2 0 2   38:32 19