13°

12°

V Hlinsku porážka Draků, s Moravskou Třebovou výhra kontumačně

31. 1. 2022

Ve středu skončí nadstavbová část krajské hokejové ligy Královéhradeckého a Pardubického kraje. Trutnovští Draci po výhře nad Třebechovicemi (7:3) pomýšleli na úspěch v Hlinsku, jenže páteční dohrávka jim nevyšla a prohráli 4:7. V neděli pod Krkonoše soupeř z Moravské Třebové nedorazil, a tak zápas pravděpodobně skončí kontumační výhrou ve prospěch Trutnova.

Do Hlinska odcestoval tým trenéra Řeháka v okleštěné sestavě a po dvou třetinách prohrával 1:2. Třetí třetina přinesla přestřelku, padlo v ní osm gólů, z toho pět do hostující branky. Trutnovským hráčům se v utkání sice třikrát použilo využít přesilovou hru, ale zisk bodů byl po ně v pátek velmi vzdálenou vidinou. Za hosty dvakrát skóroval Oppelt a jednou se trefili Lukáš Gabriel a Bohdan Višňák.

V neděli měli Draci doma přivítat vedoucí tým skupiny B Moravskou Třebovou, ovšem hosté kvůli marodce nepřijeli. Až bude utkání kontumováno Trutnovští si polepší na 14 bodů a budou mít v tabulce stejně bodů jako pátá Polička. Ve středu nastoupí Draci k závěrečnému utkání nadstavby proti poslednímu Opočnu, které v letošní sezoně třikrát porazili. O osudu dalšího odloženého duelu s Lanškrounem se rozhodne u zeleného stolu.

Play-off krajské ligy začíná v neděli a trutnovští hokejisté nastoupí proti celku ze skupiny A, který na ně vyjde křížem – Chrudim, Nový Bydžov, Nové Město, Litomyšl nebo Choceň.