Neděle

27. listopadu 2022

Dva body pro Draky. Třebechovice zdolali gólem Macha v prodloužení

7. 11. 2022

Hokejisté Trutnova porazili v neděli Třebechovice 5:4 po prodloužení a v tabulce krajského ligy se posunuli před svého soupeře na páté místo. Vítězný gól vstřelil útočník René Mach, pro kterého to byla druhá trefa v utkání. Dvakrát skóroval i Jiří Šimoníček a asistence u čtyřech branek si připsal obránce Lukáš Vácha.

Domácí Draci měli skvělý vstup do zápasu, zásluhou svého kapitána Šimoníčka. Ten se prosadil již po 21 sekundách a ve 4. minutě znovu. Hosté snížili v přesilovce, ale Mach vrátil Trutnov v závěru první třetiny dvougólový náskok. Ve druhé dvacetiminutovce o něj ale svěřenci trenéra Řeháka přišli a v 50. minutě pak i pustili soupeře do vedení. Ale jen na chvíli a Luštinec nasměřoval zápas do prodloužení.

V jeho polovině byl nejprve vyloučen za podražení hostující Vik a deset vteřin po něm putoval na trestnou lavici za držení další třebechovický hráč Jakub Drašnar. Dvojnásobnou přesilovku domácí využili po sedmdesáti vteřinách a Mach nakonec zajistil pro trutnovský tým vítězství.

Ve středu se představí hokejisté Trutnova opět v domácí aréně, kam přijede lídr soutěže z Nové Paky.

Trutnov – Třebechovice 5:4p (3:1, 0:2, 1:1 – 1:0)

Góly a asistence: 1. Šimoníček, 4. Šimoníček (Vácha), 18. Mach (Vognar, Vácha), 53. Luštinec (Vácha), 64. Mach (Vácha, Šimoníček) – 9. Wolf (Kostka), 22. Šeda (Menyhárt), 30. Jušta (Wolf), 50. Jušta (Wolf).
Rozhodčí: Pecha – Plodek, Šesták.
Vyloučení: 5:5. Využití: 1:2.