Úterý

29. listopadu 2022

Hattrick pro Smékala a sedmibodový Vondráček. Draci deklasovali Opočno

24. 11. 2022

To byla kanonáda! Ale až od druhé třetiny. Hokejisté Trutnova prohrávali ve středu s Opočnem ve 25. minutě 1:3, ale pak se Draci rozstříleli a dovedli zápas k vítězství 9:4. Osm gólů zaznamenala první formace. Sedm bodů si připsal Roman Vondráček (1+6), šest bodů nasbíral kapitán Jiří Šimoníček (2+4) a dalším hattrickem v krátké době po sobě se blýskl David Smékal. Dvakrát se prosadil také juniorský obránce Jakub Mostecký.

Ve druhém kole nadstavbové skupiny B krajské ligy trutnovští hokejisté opět potvrdili roli favorita a po nedělní výhře s Poličkou porazili i potřetí v sezoně Opočno. Navíc si připsali zatím nejvýraznější vítězství v sezoně, kdy soupeři vstřelili ještě o jednu branku více než v říjnovém domácím utkání.

I když na střelecké probuzení Draků si diváci museli chvíli počkat. „Bylo to jen o tom, abychom dali góly. V první třetině jsme měli hodně šancí a už to mohlo být v podstatě hotový, ale nedali jsme góly. Začalo nám to tam padat až později,“ usmíval se útočník David Smékal, který proti Baronům zopakoval ani ne dva týdny starý kousek a vstřelil jim opět tři góly.

V neděli čeká tým trenéra Jaroslava Řeháka výjezd do Lanškrouna.

Trutnov – Opočno 9:4 (1:2, 4:1, 4:1)

Góly a asistence: 3. Šimoníček (Vácha, Vondráček), 26. Rada (Křížek, Vognar), 26. Smékal (Vondráček, Šimoníček), 31. Mostecký (Vácha, Vondráček), 37. Smékal (Vondráček, Šimoníček), 41. Mostecký (Smékal, Vácha), 45. Vondráček (Šimoníček), 48. Šimoníček (Vondráček, Vácha), 57. Smékal (Vondráček, Šimoníček) – 7. Dudadík (Mlateček, Jakl), 19. Dudadík (Podzimek), 25. Srpek (Mlateček, Kubíček), 52. Mlateček (Mervart).
Rozhodčí: Pecha – Boček, Hurei.
Vyloučení: 5:6.