29. listopadu 2022

-1°

Povinnost splněna. Draci rozhodli už v první třetině. I díky hattricku Smékala

14. 11. 2022

Čtyřmi góly v úvodní třetině, přičemž třikrát skóroval útočník David Smékal, rozhodli hokejisté Trutnova o svém nedělním vítězství v Opočně. Na ledě nejslabšího účastníka krajské ligy, který zatím všechny zápasy prohrál, vyhráli 5:2.

Draky za povinným vítězstvím nasměrovala trutnovská osmaosmdesátka. Smékal otevřel skóre utkání v 9. minutě, kdy mu palebnou pozici připravil Janoušek a domácí gólman se nestihl proti jeho střele přesunout. Ve 12. minutě při hře 4 na 4 zvýšil vedení hostů Švadlák. Domácí sice vzápětí snížili, ale závěr první třetiny opět patřil sedmadvacetiletému autorovi úvodní trefy.

Na začátku 19. minuty Smékal nejprve mezi kruhy z otočky napálil do branky odražený puk a pak ještě 27 sekund před sirénou využil přesilovku. Po přesné žabce Chaloupky skóroval tak, že u tyčky doklepával puk do prázdné brány - 1:4.

Domácí naděje vzkřísil v polovině zápasu Peňáz. Opočno mohlo následně zápas ještě víc zdramatizovat. Za napadení dostal trest do konce utkání Oppelt, ale domácí svou pětiminutovou přesilovku nevyužili a naopak v ní inkasovali pátý gól z hole Vondráčka, který vystřelil přes beka. V závěrečné části si Draci vítězství pohlídali a před posledním zápasem základní části v Novém Bydžově se vrátili na páté místo tabulky.

Opočno – Trutnov 2:5 (1:4, 1:1, 0:0)

Góly a asistence: 15. Steklík (Burdych, Koudelka), 32. Peňáz (Janda, Dudadík) - 9. Smékal (Janoušek), 12. Švadlák (Bureš), 19. Smékal (Oppelt), 20. Smékal (Chaloupka), 35. Vondráček (Vácha).
Rozhodčí: Figer – Šesták, Řezníček.
Vyloučení: 6:5, navíc Oppelt (Trutnov) 5+OK
Využití: 0:1. V oslabení: 0:1.