Neděle

27. listopadu 2022

Trutnov vstoupil do nadstavby vítězstvím s Poličkou

21. 11. 2022

Hokejisté Trutnova v neděli rozehráli v krajské lize druhou část sezony – nadstavbovou skupinu B, v níž se budou utkávat i se soupeři z pardubického regionu. Draci v prvním zápase vyzvali Poličku, kterou porazili 4:1. Ve středu od 18 hodin se představí opět v domácím prostředí proti Opočnu.

Právě Polička a Opočno vyšly ze základní části jako nejslabší účastníci soutěží. Oba týmy prohrály všech čtrnáct zápasů. Jednou to ale bylo až v prodloužení, takže získaly aspoň bod. V úvodní konfrontaci se soupeřem z Pardubicka tak Drakům velela povinnost vyhrát, což se stalo, nicméně hosté z Poličky dlouho odolávali.

Domácím se povedl vstup do utkání, kdy už ve třetí minutě otevřel skóre Smékal. Na další branku si pak ale diváci museli počkat až do závěru druhé třetiny, kdy trutnovský náskok zvýšil junior Rada. Hosté však ještě do přestávky stihli využít přesilovku a Tobiáš snížil na 2:1. Uklidnění do domácích řad tak přinesl až v 51. minutě gól Bureše, po kterém se pak ještě prosadil Mach.

V nadstavbové časti sezony se hraje o vybudování si co nejlepší pozice pro nasazení do play-off, kde se mezi sebou křížem utkají týmy ze skupin A a B.

Trutnov – Polička 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

Góly a asistence: 3. Smékal (Vondráček), 36. Rada (Chaloupka), 51. Bureš (Oppelt, Vondráček), 57. Mach (Luštinec) – 39. Tobiáš (Pazourek).
Rozhodčí: Veinfurter – Hofman, Roischel.
Vyloučení: 7:4.