29. listopadu 2022

-1°

Další vítězný obrat Draků. S Náchodem rozhodl v prodloužení Vácha

26. 10. 2022

Druhou vítěznou otočku v řadě předvedli hokejisté Trutnova. Ve středu doma proti Náchodu stáhli ve třetí třetině dvoubrankové manko a vítěznou trefu na 4:3 zařídil ve třetí minutě prodloužení obránce Lukáš Vácha.

Před týdnem v Náchodě utrpěli trutnovští hokejisté porážku 4:8, a tak měli soupeři co vracet. Ani domácí odveta se pro ně dlouho nevyvíjela dobře. Po bezbrankové úvodní části Draci ve druhé třetině třikrát inkasovali (dvakrát v přesilovce soupeře) a reagovat dokázali pouze na úvodní gól Havrdy. Ve vlastním oslabení ujel Luštinec a vystřelil přesně nad lapačku.

Ve třetí třetině ale stejně jako v neděli proti Novému Bydžovu předvedli domácí zlepšený výkon, za který byli odměněni góly. Ten kontaktní měl na svědomí Smékal. Pálil z první po přihrávce z rohu. A podobně skóroval také Šimoníček. Trutnovský kapitán vyrovnal na 3:3 v čase 57:40 a zápas šel do prodloužení.

Krátce za jeho polovinou v útočném pásmu u levého mantinelu získal puk Vácha, navrátilec z Vrchlabí ujel dvěma hráčům a střelou pod vyrážečku gólmana Kouby zajistil trutnovskému celku vítězství za dva body.

V neděli čeká Draky třetí domácí utkání po sobě, od 18.30 hodin nastoupí proti Jaroměři. Bude z toho i třetí výhra v řadě?

Trutnov – Náchod 4:3 po prodl. (0:0, 1:3, 2:0 – 1:0)

Góly a asistence: 32. Luštinec (Chytráček), 48. Smékal (Oppelt, Vondráček), 58. Šimoníček (Smékal), 63. Vácha – 28. Havrda (Matouš, Štěpán), 33. Verevochkin (Vondřejc, Novák), 39. Havrda.
Rozhodčí: Figer – Rezek, Roischel.
Vyloučení: 8:7.
Využití: 0:2. V oslabení: 1:0.