29. listopadu 2022

-1°

Rozjetý Trutnov si vystřílel vítězství i proti Jaroměři

31. 10. 2022

Tři zápasy doma, tři výhry. Hokejisté Trutnova dokázali v krajské lize po sobě porazit Nový Bydžov, Náchod a naposledy v neděli i Jaroměř. Draci zvítězili 6:5 a soupeři oplatili porážku ze začátku sezony. Dvěma góly k tomu přispěl útočník David Smékal, který v první třetině svými trefami otáčel výsledek a ve třetí dvacetiminutovce si připsal asistenci u vítězné branky Romana Vondráčka.

Trutnovský tým, který vedl od druhé minuty zásluhou Chytráčka, měl v utkání dvanáct vyloučených, z toho šest ve druhé třetině. V oslabení inkasoval celkem tři góly – první dva krátce po sobě. Hosté totiž po využití přesilovky 5 na 3 přidali gól i v pokračující výhodě 5 na 4. Jaroměř se tak mezi 12. až 13. minutou díky tomu dostala do vedení. Ale ne na dlouho. Smékal vyrovnával v 16. minutě a 18 vteřin před koncem úvodní časti v početní výhodě vrátila domácí osmaosmdesátka náskok na stranu Draků.

Na začátku druhé třetiny se prosadil Janoušek, a když ve 25. minutě ve vlastním oslabení udeřil Šimoníček, domácí vedli rázem o tři góly. Hosté ale záhy snížili v přesilovce a po dvou třetinách svítil na tabuli stav 5:3. Šestý trutnovský gól, a jak se později ukázalo ten vítězný, zaznamenal ve 46. minutě Vondráček. Hosté pak sice utkání zdramatizovali, v čase 57:50 snížili až na rozdíl jediného gólu, nicméně domácí i díky třiceti zákrokům brankáře Krejčího svůj náskok uhájili.

V dalším kole se hokejisté Trutnova ve středu představí na stadionu druhého týmu tabulky v Novém Městě nad Metují, které včera nečekaně padlo v Třebechovicích.

Trutnov – Jaroměř 6:5 (3:2, 2:1, 1:2)

Góly a asistence: 2. Chytráček (Z. Křížek), 16. Smékal (Oppelt), 20. Smékal (Vondráček, Šimoníček), 24. Janoušek (Luštinec, Chaloupka), 25. Šimoníček, 46. Vondráček (Vácha, Smékal) - 12. Háze (Kašpar, Bujňák), 13. Kocián (Voňka, Kašpar), 27. Háze (Kocián), 47. Kašpar (Kocián), 58. Lukáš Souček st. (Lukáš Souček ml., Voňka).
Rozhodčí: Pecka – Horák, Vodička.
Vyloučení: 12:8.
Využití: 2:3. V oslabení: 1:1.