27. listopadu 2022

Trutnov má druhou výhru po obratu proti Novému Bydžovu

23. 10. 2022

Trutnov má druhou výhru po obratu proti Novému Bydžovu 42 snímků
Byl to opět divoký zápas. Hokejisté Trutnova v nedělním domácím utkání 7. kola krajské ligy proti Novému Bydžovu dvakrát vedli, pak soupeř zápas otočil, ale nakonec se Draci díky třem brankám v závěrečné desetiminutovce radovali z druhého vítězství v sezoně. Na výhře 5:3 se dvěma góly a dvěma asistencemi podílel útočník Roman Vondráček.

Byl to právě osmatřicetiletý trutnovský navrátilec z Francie, který v první třetině Draky dvakrát dostal do vedení, kdy tečoval střely Oppelta. Tu první už ve 20. vteřině. Mezi jeho trefy se vklínil v 7. minutě hostující Postolka.

Domácí v zápase podržel brankář Krejčí, ovšem krátce za polovinou utkání ani on nestačil na pokus Jebavého, který vyrovnal na 2:2. A ve třetí části pro změnu hosté ukázali, že umí rychle vstřelit gól, kdy už po deseti sekundách otáčel výsledek Procházka.

Trutnovští hokejisté ale nesložili zbraně a byli odměněni za dobrý výkon dvěma slepenými góly mezi 52. a 53. minutou. Trefy Šimoníčka a Macha dělilo 43 vteřin. Draci se tak opět dostali do vedení, které už nepustili, a dvě a čtvrt minuty před koncem jim pojistil výhru Zdeněk Křížek.

Ve středu nastoupí tým trenéra Jaroslava Řeháka opět v domácí aréně, kde od 18 hodin vyzve Náchod. A před svými fanoušky si zahrají Draci i za týden v neděli, kdy hostí od 18.30 hodin Jaroměř.

Trutnov – Nový Bydžov 5:3 (2:1, 0:1, 3:1)

Góly a asistence: 1. Vondráček (Šimoníček, Oppelt), 9. Vondráček (Oppelt), 52. Šimoníček (Oppelt, Vondráček), 53. Mach (Vondráček), 58. Z. Křížek (Luštinec) – 7. Postolka (Procházka, Matějíček), 33. Jebavý (Procházka, Muška), 41. Procházka (Postolka, Muška).
Rozhodčí: Maštalíř – Paštika, Řezníček.
Vyloučení: 3:5.