29. listopadu 2022

-1°

Z náchodské houpačky vypadli Draci bez bodů a s osmičkou

20. 10. 2022

V neděli 8:4 vyhráli a ve středu stejným výsledkem prohráli. Hokejisté Trutnova nezvládli navázat na první vítězství v sezoně s Opočnem a o tři dny později v Náchodě museli překousnout letošní pátou porážku. Naopak domácí vymazali nulu na kontě bodů a dočkali se v krajské lize na úkor Draků svojí první výhry.

Vývoj utkání připomínal houpačku. Trutnovští hokejisté si nejprve nechali soupeře trestuhodně utéct a Náchod odskočil do vedení až na 5:0! Hosté se poprvé střelecky prosadili až sedm vteřin před koncem druhé třetiny, kdy ve vlastním oslabení skóroval Šimoníček. Kapitánů Draků se prosadil také hned na začátku třetí části a chvíli po něm i Mach, který zaznamenal druhý gól hostů v oslabení.

Když ve 47. minutě Smékal vstřelil kontaktní branku na 5:4, už to vypadalo na velký trutnovský zvrat. Jenže ten nekonal. Domácí, kteří v utkání sice dvakrát inkasovali ve vlastní přesilovce, ale na druhou stranu tři využili, vzápětí dvěma góly v rozmezí 64 vteřin opět odskočili, na což už tým trenéra Řeháka nenašel odpověď.

V neděli nastoupí hokejisté Trutnova na domácím zimáku od 17 hodin proti Novému Bydžovu.

Náchod – Trutnov 8:4 (3:0, 2:1, 3:3)

Góly a asistence: 4. Matouš (Kozák), 5. Steklík (Zeman, Vondřejc), 13. Kubasa (Havrda, Vondřejc), 26. Červíček (Maršík, Kozák), 35. Zeman (Sklenář), 50. Kozák, 51. Škoda (Kozák), 59. Kubasa (Hynek) – 40. Šimoníček (Chaloupka), 42. Šimoníček (Vondráček), 43. Mach (Janoušek, Chaloupka), 47. Smékal (Luštinec, Chytráček).
Rozhodčí: Veinfurter – Rezek, Řezníček.
Vyloučení: 5:8.