Pondělí

11. prosince 2023

Nyní

Zítra

Svátek má

Draci jsou na ledě. Tým jsme posílili a mělo by to být vidět, řekl trenér

20. 8. 2022

Draci jsou na ledě. Tým jsme posílili a mělo by to být vidět, řekl trenér 0 snímků
Hokejisté Trutnova se začali připravovat na novou sezonu prvními tréninky na ledě. Na tom úvodním ve středu se kouči Jaroslavu Řehákovi hlásilo sedmnáct hráčů. Cílem Draků pro nadcházející ročník v krajské lize bude napravit dojem z loňské sezony, která se Trutnovu nepovedla podle představ a skončila nakonec vyřazením už v osmifinále play-off s Chrudimí.

„Myslím ale, že kdo viděl zápasy s Chrudimí, tak uzná, že zápasy měly druholigové parametry. Na tom chceme stavět,“ prohlásil Jaroslav Řehák. „Loňský kádr nějakým způsobem pokračuje dál a myslím, že jsme ho ještě dost posílili. Přišlo pět šest nových hráčů, takže by to mělo být vidět,“ dodal.

Mezi novými hokejisty, kteří se objevili ve středu na tréninku byli například Jakub Luštinec nebo Petr Chaloupka, kteří už v minulosti v Trutnově působili. „V pondělí bychom se snad měli sejít už kompletní. Ještě děláme jednoho hráče, kteří se vrací ze zahraničí,“ poznamenal Jaroslav Řehák s tím, že více informací o kádru přinese klub začátkem září.

Jediným hráčem, který zatím odchází, je gólman Ota Jeschke, který zkusí zahraniční angažmá v Německu. Útočník Jakub Tatar je na testech v druholigovém Vrchlabí.

V srpnu budou trutnovští hokejisté na zimním stadionu trénovat třikrát týdně – pondělí, středa, pátek. V září mají naplánované dva přátelské zápasy s Náchodem, a to nejprve 14. září venku a v domácí aréně si pak dají odvetu 28. září. Mezitím se také představí 18. září na přípravném turnaji v Chocni. Krajská liga začíná 2. října.

„Loňskou sezonu bereme všichni jako neúspěch a věříme, že všechny změny, které jsme provedli nebo ještě provedeme, budou ku prospěchu,“ uzavřel trenér Jaroslav Řehák.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek