Sobota

3. prosince 2022

Nyní

Zítra

Svátek má

Doufám, že přijde hodně lidí a poženou nás dopředu, přeje si Smékal

9. 2. 2022

page.Name
Jen vítězství, jiná alternativa neexistuje. Hokejisté Trutnova budou dnes večer od 19 hodin v domácí aréně odvracet konec sezony. První duel osmifinálové sérii play-off krajské ligy s Chrudimí prohráli 5:7. „Věříme si a uděláme všechno proto, abychom se vrátili na třetí rozhodující zápas do Chrudimi,“ hlásí šestadvacetiletý útočník David Smékal.

Davide, co chybělo k tomu, aby se Trutnov v Chrudimi radoval z vítězství?
Těžko říct, určitě dát víc branek než soupeř. A nebýt vylučovaný. Soupeř dal v přesilovce, myslím, čtyři góly. Takže určitě si dát na tohle pozor. V play-off většinou právě takové věci, jako jsou přesilovky, rozhodují.

V čem vás soupeř přehrál?
Nemyslím si, že by nás nějak přehrál. Letos jsme se s nimi utkali poprvé, takže to byla pro obě strany taková neznámá. Ale věděli jsme, co budou hrát a taky se to potvrdilo. Všechno nahazují na hybrid a útočníci jim tam chodí v plný rychlosti. Těžko se to brání. Osobně takový styl hokeje nemám rád. Je to spíš taková naháněná, no. Hra na kočku a myš. (smích) Jinak si myslím, že to utkání bylo vyrovnané, hrálo se v tempu a rozhodly naše chyby v obraně a přesilové hry.

Trenér Řehák prohlásil, že to byl jeden z nejlepších výkonů v sezoně. Je to povzbuzení do dalšího zápasu?
Tak určitě je dobrý slyšet, že nás trenéři taky pochválili. (smích)

Osmifinálová série se ale hraje pouze na dva vítězné zápasy, takže dnes musíte doma uspět, jinak je konec. Nemůže to mít na tým nějaký dopad?
Nemyslím si to. Dobře jme potrénovali, věříme si a uděláme všechno proto, abychom se v neděli vrátili do Chrudimi na třetí rozhodující zápas. U nás je hřiště trošku menší, což by jejich stylu nemuselo vyhovovat.

Najdou si na dnešní zápas do hlediště cestu diváci? Výkony týmu v letošní sezoně zůstaly za očekáváním a podepsalo se to i na návštěvnosti domácích zápasů.
Slyšel jsem od spoustu lidí, že se na zimák chystají, takže doufám, že jich přijde do nejvíc a konečně budeme mít atmosféru, která nás požene dopředu. Letos lidí moc nechodilo, ale na jednu stranu se není čemu divit. I když odehráli jsme i zápasy, které i přes prohru byly pro diváky zajímavé. Bohužel někdy nešlo ani tak moc o hokej, jako o takovou tu hokejovou politiku, za což my hráči nemůžeme. Mrzelo nás, že fanoušci nechodili.

Co máte dnes na Chrudim připraveno?
To se dozví jen ten, kdo se přijde dnes podívat v sedm večer na zimák. (smích)

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek