Pondělí

28. listopadu 2022

Generálka nevyšla. Draci prohráli v Opočně, v play-off vyzvou Chrudim

3. 2. 2022

Hokejisté Trutnova prohráli své poslední utkání nadstavbové části krajské ligy v Opočně 4:5, přestože na ledě letošního nejslabšího účastníka soutěže na konci druhé třetiny vedli 4:2. V tabulce skupiny B Draci obsadili šesté místo, což znamená, že v úvodním kole play-off změří síly se třetím celkem skupiny A, jímž je Chrudim.

Úvodní utkání série, která se hraje na dvě vítězná utkání sehrají trutnovští hokejisté v Chrudimi již tuto neděli. Ve středu 9. února od 18 hodin se bude hrát odveta v Trutnově, případný třetí zápas by se hrál opět v neděli v Chrudimi.

Jaroměř – Třebechovice

Česká Třebová, vítěz nadstavbové části skupiny A, je nasazena do čtvrtfinále.

Středeční souboj v Opočně se pro tým trenéra Řeháka dvě třetiny vyvíjel dobře, stejně jako předtím všechny tři letošní vzájemné duely, které Trutnov jednoznačně vyhrál. Ve 26. minutě obránce Višňák zvyšoval na 4:2. Jenomže domácí ve 39. minutě snížili a v závěrečné třetině dvěma góly zápas otočili. Vítěznou trefu zaznamenal v 53. minutě Sajdl.

„Byl to poslední zápas a asi se to podle toho také odvíjelo. Nevím, co se s námi ve třetí třetině stalo. Jestli už hráči měli v hlavách play-off? Víc k tomu asi nemá cenu dodávat. Musíme se připravit play-off. A buď to vyjde nebo ne,“ uvedl trenér Draků Jaroslav Řehák.

Pusťte si rozhovor, který jsme natočili po úterním večerním tréninku s kapitánem Jiřím Šimoníčkem a útočníkem Petrem Chytráčekem.

Opočno – Trutnov 5:4 (2:2, 1:2, 2:0)

Góly a asistence: 9. Bureš (Jakl, Hejduk), 16. Sajdl, 39. Bureš (Řehák), 51. Řehák (Komárek, Sajdl), 53. Sajdl (Chaloupka, Řehák) – 3. Smékal (Šimoníček), 5. Šimoníček (Smékal, Chytráček), 21. Smékal (Chytráček), 26. Višňák (Vacek, Jakub Tatar).
Rozhodčí: Veinfurter – Figer, Rischel.
Vyloučení: 5:5. Využití: 2:1.