28. listopadu 2022

Neúspěšné nájezdy poslaly Trutnov z kola ven, postup slaví Chrudim

10. 2. 2022

Neúspěšné nájezdy poslaly Trutnov z kola ven, postup slaví Chrudim 66 snímků
Pouhé čtyři dny trvalo pro hokejisty HC Trutnov play-off krajské ligy. S vyřazovacími boji se Draci loučí už po dvou zápasech. V osmifinálové sérii po nedělní prohře v Chrudimi totiž ve středu nestačili na soupeře ani v domácí aréně, kde sice ještě pět minut před koncem vedli, ale hosté vyrovnali na 3:3 a o svém postupu do čtvrtfinále rozhodli v samostatných nájezdech.

K tomu, aby si Trutnov vynutil třetí rozhodující duel v neděli v Chrudimi, scházelo Drakům necelých pět minut. V tu chvíli navíc ještě hráli přesilovku, takže nikdo snad ani žádné komplikace neočekával. Jenomže ty přišly. Domácí se při své šesté přesilovce v utkání zbytečně zatáhli a byli za to potrestáni. Překvapení hosté drželi dlouho puk na svých hokejkách, až se rozjel Koreček a po sólu přes půlku hřiště překonal i Jeschkeho. Chrudim vyrovnala na 3:3 a vzápětí sahala po výhře ještě v základní hrací době.

Trutnovské šance ale držel nejlepší hráč Ota Jeschke. A to už od začátku utkání, neboť úvodní třetina patřila hostům. Ti se pod Krkonošemi ujali vedení zásluhou Korečka, který už v 11. minutě poprvé předvedl svou hbitost. Po průniku podél domácí střídačky se prosmýkl až před Jeschkeho a přesně zakončil.

Stav 0:1 po nástupu do druhého dějství ale vydržel jen 39 vteřin, jelikož k dorážce do odkryté branky se dostal Chytráček. Ve 26. minutě měl podobné štěstí i Krsek a Trutnov otáčel výsledek. Velkou zásluhu na tom měl i gólman Jeschke, který chvíli předtím zlikvidoval trestné střílení Kišše. A další samostatný nájezd pak kryl při trutnovské přesilovce. Prakticky z protiakce se trefil Smékal a Draci ve 28. minutě po využité početní výhodě vedli 3:1!

Bohužel pro domácí za dalších 43 vteřin propasíroval u tyčky puk pod Jeschkeho betony Haltuch a hosté byli zpět ve hře. Možná to byl klíčový moment zápasu. Trutnovští pak hubené vedení drželi až do 57. minuty, kdy podcenili situaci při vlastní přesilové hře a sami se připravili o výhru.

Prodloužení nabídlo opatrný hokej bez šancí, vyjma úvodu, kdy hosté dohrávali 38 sekundy přesilovky. Na obou stranách se ale jinak spíše čekalo na samostatné nájezdy. Ty se Drakům nepovedly. Za domácí postupně neproměnili Gabriel, Janoušek, Krsek a Křížek, který trefil tyčku. Na pátého hráče se už nedostalo, protože za hosty ve druhé sérii skóroval po blafáku a zakončení pod horní tyčku Kostka a ve čtvrté sérii uspěl se střelou na vyrážečku Dobiáš. A led zaplavila červeno-černá radost.

Trutnov je z play-off vyřazen, nicméně letošní sezona pro vyřazené týmy tím ještě nekončí a hrát by měly zápasy o konečné umístění. Otázka je, jestli k tomu dojde.

Ohlasy trenérů

Jaroslav Řehák (Trutnov): „Myslím, že to byla vyrovnaná série. Oba zápasy se hrály ve vysokém tempu. Chrudim hrála výborně a myslím, že i my jsme ty dva zápasy zvládli na dobré úrovni. Je škoda, že po naší třetí brance jsme dostali hned takový hloupý gól na 3:2, Chrudim se díky tomu zase trochu nastartovala. Remíza 3:3 po základní hrací době ale byla asi spravedlivá. A nájezdy? To už je loterie. Jsem rád, že na zápas dorazili i nějací diváci a že nemůžou říct, že to stálo za prd. Hokej se hrál dobrý. Bohužel jsme prohráli, ale takový je sport. Na světě jsou ale mnohem horší věci. Anebo se podívejte na dnešní zápas nároďáku s Dánskem. A kdo tady chce nadávat klukům, kteří to chodí hrát po práci, že? Dnes proti hráčům nemůžu říct žádného křivého slova. Hráli výborně!“

Jiří Polák (Chrudim): „Odehráli jsme dobrou první třetinu, ale pak jsme zbytečně polevili na začátku druhé části. Domácí toho naprosto využili a otočili utkání na 3:1. My jsme se pak snažili, snažili a naštěstí jsme zápas dotlačili do remízy. Na penalty jsme byli jen šťastnější, to už tak bývá. Kdybych to bral z pohledu dlouhodobé tabulky, tak naše výhra měla být přesvědčivější, ale už před sérií jsem říkal, že jsme narazili na tým, který neměl být v této pozici. Věděli jsme, že jdeme na těžkého soupeře, o to víc si postupu vážíme. V posledních sezonách, které se dohrály, jsme dvakrát byli ve finále, takže my ani jiné ambice mít nemůžeme. Tím, že se ale letos krajské soutěže sloučily, tak je tam adeptů více.“

Trutnov – Chrudim 3:4 po nájezdech (0:1, 3:1, 0:1 – 0:0)

Branky a nahrávky: 21. Chytráček (Šimoníček), 26. Krsek (Zákravský), 28. Smékal (Šimoníček, Křížek) - 11. Koreček, 29. Haltuch (Kalous), 57. Koreček (Machač).
Rozhodčí: Machač, Maštalíř – Boček, Šesták.
Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1.