Neděle

4. prosince 2022

Přestřelka vyzněla pro Chrudim, Draci musejí v osmifinále dotahovat

7. 2. 2022

Výhra nebyla tak daleko, jak se možná před začátkem play-off zdálo. Jenže… Hokejisté Trutnova v úvodním utkání osmifinále krajské ligy přeci jen podlehli favorizované Chrudimi 5:7. Drakům se v nedělním utkání sice povedlo smazat tříbrankovou ztrátu, ale výhru na svou stranu nakonec strhl třetí tým po nadstavbové části.

„Odehráli jsme jedno z nejlepších utkání v sezoně. Ukázalo se, že pokud se hráči nějakým způsobem doplňují a plní si svoje povinnosti, tak mohou pomýšlet na úspěch,“ nechal se slyšet trutnovský kouč Jaroslav Řehák.

Hosté přitom na chrudimském stadionu měli bídný start a po šesti minutách prohráli 0:2. Trefa Filipa Krska poté sice vnesla do tábora Draků optimismus, ale ten v závěru první třetiny utlumily dva domácí góly. „Vypadalo to s námi špatně, opět jsme se na začátku utkání nesoustředili a soupeř toho využil,“ uvedl Řehák.

Zlom v trutnovské hře nastal v úvodu druhé části, kdy Draky nakoply dvě branky v přesilovkách 5 na 3. Už po 33 vteřinách skóroval od modré čáry Lukáš Junek. A za další minutu, po třetím domácím faulu během minuty a půl, pálil ze stejné pozice přesně Višňák. Nezkušenější hostující bek se pak postaral ve 33. minutě i o vyrovnání na 4:4.

„Rozhodující gól zápasu byl asi ten, který jsme inkasovali v poslední minutě druhé třetiny,“ posteskl si po utkání trenér Řehák. Ve vyrovnaném duelu totiž přetočili domácí skóre zpět na svou stranu v čase 39:19, kdy skórovali dvě vteřiny poté, co se vyloučený Jan Tatar skočil vrátil z trestné lavice zpět na led.

Ve třetí třetině měli podle trutnovského kouče Draci mírně navrch, jenže ve 45. minutě se jim soupeř vzdálil na rozdíl dvou gólů. Hosté ovšem nesložili zbraně, bojovali a odměnou jim bylo snížení na 6:5, autorem branky byl Filip Krsek. V tu chvíli zbývalo do konce třetí třetiny ještě necelých pět minut.

Vynutit si prodloužení ale Trutnov nedokázal. Proč? V čase 55:49 byl vyloučen Křížek a v čase 57:38 Junek, takže závěr utkání dohrávali hosté ve čtyřech. Navíc vteřinu po vypršení trestu Junka domácí přidali sedmý gól. „Na rozhodčího se nechci vymlouvat, ale ta vyloučení náš tlak zastavila. Nesmíme být vylučovaní,“ poznamenal Jaroslav Řehák. „Je to velká škoda. Hráči dnes makali, ale chybělo nám i to pověstné štěstíčko, které se od nás zatím odklání,“ dodal k prohře 5:7.

V osmifinálové sérii, která se hraje na dvě vítězná utkání, jsou tak Draci před domácím zápasem v pozici, že musejí vyhrát, aby si vynutili pokračování série v Chrudimi. V případě porážky pro trutnovské hokejisty letošní sezona skončí.

„Věříme, že zápas zvládneme. Je to otevřené na obě strany,“ prohlásil trenér Řehák. „Víme, že sezona byla taková, jaká byla, ale play-off je jiná soutěž, a tak bychom si přáli, aby na zápas přišlo co nejvíc fanoušků,“ vyslovil přání z trutnovské šatny. Začátek středečního utkání v Trutnově je posunutý na 19:00.

Chrudim – Trutnov 7:5 (4:1, 1:3, 2:1)

Branky a nahrávky: 3. Kostka (Formánek), 7. Dobiáš (Karásek, Kalous), 18. Formánek (Novotný, Kostka), 19. V. Novák (Kišš, Dobiáš), 40. Machač (Koreček, Kalous), 45. Dobiáš (Karásek, V. Novák), 60. Polák (Karásek) – 11. Krsek, 21. L. Junek (Višňák, Šimoníček), 22. Višňák (L. Junek, Janoušek), 33. Višňák (Jakub Tatar, Janoušek), 56. Krsek (Jakub Tatar).
Rozhodčí: Kis, Škorpil – Matějka, Gregar.
Vyloučení: 5:8. Využití: 1:2.