-6°

Draci pokračují na vítězné vlně i v novém roce

5. 1. 2023

Draci pokračují na vítězné vlně i v novém roce 40 snímků
Vítězstvím vstoupili do nového roku hokejisté Trutnova. A bylo páté v řadě! Draci si ve středu poradili s Náchodem. V domácí aréně vyhráli 4:2. Dvakrát skóroval obránce Lukáš Vácha, gólman Mikuláš Pluháček přišel o čisté konto až v samém závěru.

Tým trenéra Řeháka odehrál ve středu podobný zápas jako v listopadu v Náchodě, kde Draci shodou okolností také zvítězili 4:2.

Domácí si v první třetině vybudovali dvougólový náskok. Po střele Šimoníčka se prosadil z dorážky Vondráček a Váchovi nabil na modrou čáru Smékal. Trutnovský bek úspěšně pálil i ve druhé třetině, kdy mu zpoza branky přihrál Luštinec. A na 4:0 pro domácí upravil v 54. minutě před brankou Bureš. Hostům se podařilo v závěru utkání jen zmírnit porážku, a to díky dvěma trefám Vytlačila v přesilových hrách.

„První třetinu jsme hráli a dodržovali to, co jsme měli. Ve druhé třetině také, i když jsme lehce zvolnili. Třetí třetina se trochu vyhrotila a byly tam i nějaké šarvátky. Chtěl bych vyzdvihnout výkon Mikyho, který chytal výborně. Od rozbruslení měl potíže s rukou, kdy dostal pukem a měl dva zraněné prsty. Tým spolupracoval tak, jak měl a dotáhli jsme to do vítězného konce,“ zhodnotil zápas útočník Draků Štěpán Švadlák.

Už v pátek bude hrát Trutnov opět doma, v dohrávce vyzve od 19 hodin Lanškroun, který v nadstavbové části skupiny B krajské ligy uštědřil Drakům jednu ze dvou dosavadních porážek.

Trutnov – Náchod 4:2 (2:0, 1:0, 1:2)

Góly a asistence: 11. Vondráček (Šimoníček), 17. Vácha (Smékal, Vondráček), 36. Vácha (Luštinec), 54. Bureš (Mach, Chaloupka) – 58. Vytlačil, 60. Vytlačil (Matouš).
Rozhodčí: Machač – Bednář, Runštuk.
Vyloučení: 9:10.