Po 40 letech se hrála v Trutnově první liga. A domácí vyhráli 19.9.2019  •  Ostatní sporty  •
čtenost 43

To byla premiéra! Skalpem bronzového týmu loňského ročníku se uvedli na domácí kuželně na scénu nejvyšší české soutěže kuželkáři Lokomotivy. Po těsné prohře v úvodním kole v Dačicích 3:5 dokázal prvoligový nováček uspět v napínavém souboji s Rosicemi, které naopak porazil 5:3.

Rytíři vyhráli kvalifikační turnaj na mistrovství republiky 19.9.2019  •  Ostatní sporty  •
čtenost 18

Uplynulý víkend se v Trutnově konal jeden ze tří celorepublikových kvalifikačních turnajů malých baseballistů kategorie U9 (do 9 let) na MČR, které se uskuteční poslední zářijový víkend v Blansku. Na toto zápolení se sjelo devět týmů, které byly rozděleny do tří skupin. Pro postup na šampionát bylo potřeba skončit do pátého místa v konečném pořadí. Postup měli zajištěni vítězové skupin, kteří se následně utkali v souboji o celkové prvenství v turnaji. O poslední dvě postupová místa se utkali ostatní účastnící ve vyřazovacích bojích.

Maďarské medailové tažení tanečníků z Bene Dance Art Teamu 18.9.2019  •  Ostatní sporty  •
čtenost 360

Na konci prázdnin se v maďarském Siofóku, který leží na břehu Balatonu, konala mezinárodní taneční soutěž pod záštitou organizace WADF „IV International Beach Dance Cup“, která svým významem a počtem účastníků z mnoha zemí Evropy byla jednou z generálek na podzimní mistrovství světa. Tento šampionát se bude konat v České republice.

Karlovarské Grande Finale triatletů se třemi medailemi 3.9.2019  •  Ostatní sporty  •
čtenost 266

Zatímco začátek prázdnin patří v Karlových Varech červenému koberci a filmovým hvězdám, na konci prázdnin se tam na modrém koberci představují hvězdy světového triatlonu. V rámci víkendu Světového poháru v triatlonu se Trutnováci v Karlových Varech zúčastnili posledního závodu Českého poháru.

Vždycky je to o trenérech, kteří tím musí žít a děti zblbnout 27.8.2019  •  Ostatní sporty  •
čtenost 1185

/VIDEO/ Sport a zábava v jednom. To jsou Kasper Trutnovské kempy, které letošní léto přivítaly již své sedmé účastníky. A určitě stojí za povšimnutí, že někteří z nich byli stejní jako na začátku projektu tohoto letního tábora. Jen teda už o sedm let starší. „To je důležité, že se k nám děti vrací a líbí se jim tady. To je pro nás totiž to nejlepší hodnocení, že to děláme dobře,“ řekl pořadatel kempu a hlavní trenér Jakub Opočenský.

Trutnovský skatepark poznal krále freestyle scooteringu 20.8.2019  •  Ostatní sporty  •
čtenost 788

King of Ramps: Trutnov vol.01. Závod, který se uskutečnil v sobotu v trutnovském Junkyard parku, přivedl poprvé, rok od otevření, do betonového areálu jezdce, kteří dělají triky na koloběžkách. „Freestyle scootering je momentálně jeden z nejrozšířenějších adrenalinových sportů,“ uvedl dvojnásobný mistr světa a jedenáctinásobný mistr Evropy Martin Nogol ze Scootshop.cz, který byl pořadatelem závodu.

Freestylisté na koloběžkách předvedou triky ve skateparku 16.8.2019  •  Ostatní sporty  •
čtenost 513

V krátké době po sobě půjde o třetí závod, který se uskuteční v trutnovském Junkyard parku. Po jezdcích na BMX kolech a skateboardech bude rok starý betonový areál za koupalištěm patřit vyznavačům freestyle scooteringu, tedy těm, které baví jízda na koloběžkách a dávají na nich jeden trik za druhým.

Jezdce čeká parkur a drezura, zajímavostí bude soška koně 14.8.2019  •  Ostatní sporty  •
čtenost 672

V Jezdeckém areálu TJ Krakonoš Trutnov ve Svobodě nad Úpou se v sobotu a v neděli vždy od deseti hodin uskuteční výjimečná sportovní akce – skokové a drezurní závody. Podle organizátora akce Aleka Pejose je hlavním programem druhý ročník Memoriálu Františka Ventury.

Junkyard park hostil Český skateboardový pohár 13.8.2019  •  Ostatní sporty  •
čtenost 667

/VIDEO/ Trutnovský Junkyard park má za sebou historický první velký závod ve skateboardingu. Betonový areál za koupalištěm se stal dějištěm letošního druhého dílu Queens Českého skateboardového poháru. Vítězem mužské kategorie ve streetu, se stal Arnošt Ceral a ženy ovládla Michelle Liptáková. V disciplíně skatepark vyhrál Jan Tomšovský.