Skvělý předvánoční víkend pro trutnovské tenisty

25.12.2014  •  Ostatní sporty  •
čtenost 1566

Trutnov - Během uplynulého víkendu zaznamenali tenisté Lokomotivy Trutnov řadu individuálních úspěchů. Dařilo se především babytenistům a členům družstva mladších žáků, kteří dohromady získali osm medailí.

Velké vánoční dárky si nadělili babytenisté Adam Sedláček a Martin Fiala. Prvně jmenovaný zvítězil na turnaji na umělé trávě v Letohradě. Druhý jmenovaný obsadil stříbrnou pozici v Hlinsku. Oba hráči postoupili po suverenních výkonech ve čtvrtfinále a semifinále do finálových zápasů. Adam Sedláček v něm po dramatické koncovce v tiebreaku porazil Benedikta Schleisse 4:3. Martin Fiala podlehl po velkém boji Josefu Havlíkovi 4:6.

Fiala

V kategorii mladších žáků dosáhli největších úspěchů sourozenci Křepinští. Simona triumfovala ve dvouhře i ve čtyřhře na dvorcích v Jablonci nad Nisou. Po obtížném semifinále, ve kterém porazila Kateřinu Čechovou z České Lípy 6:4,6:4, si ve finálovém utkání hladce poradila s Julií Štruplovou ze Severočeské tenisové o.s. 6:2,6:0. Ve čtyřhře zpečetila své zlaté turnajové tažení po boku Kateřiny Čechové, s níž v semifinále přehrála setry Žákovy z Děčína 6:1, 6:4 a poté pár Kateřina Gašicová (Benátky n/J) - Petra Mašková (Semily) 6:2, 6:3.

Krepinska

Tomáš Křepinský vyhrál společně s Ondřejem Kratochvílem ze Sparty Praha čtyřhru starších žáků v Hrádku nad Nisou. V napínavém semifinále zdolali pár Filip Olšanský z TK Neridé - Matyáš Vencl z I. ČLTK Praha 5:7, 6:1 a 1:0 (supertiebreak 10:6). Ve finale si poradili s libereckou dvojicí Matyáš Kurilla - Lukáš Hradecký 7:5, 6:2.

Krepinsky Kratochvil

První tenisový úspěch v kategorii mladších žákyň zaznamenala také Eliška Hrabalová, která na dvorcích 1. Východočeské Tenisové obsadila bronzovou příčku. V prvním kole přehrála Kateřinu Blaščíkovou z LTC Pardubice 6:2, 6:4. Ve čtvrtfinále poté Lilien Lašákovou z LTC Pardubice 6:4, 0:6, 11:9. V semifinále nestačila na královéhradeckou Nelu Odehnalovou 0:6, 1:6.

Medailový víkend měl i Martin Ferkl, který společně s Tadeášem Sýkorou z Berouna obsadil třetí místo ve čtyřhře. Ve čtvrtfinále porazili dvojici Kryštof Rybín - Kristián Vystavěl z SK Hamr 6:1,6:2. V semifinále poté podlehli dvojici Jakub Vrba ze Sokola Říčany - Jakub Jiří Neumann z TK Neumann 6:4, 0:6, 0:1. Tenisové výsledky uplynulého víkendu završuje třetí místo Filipa Syrovátka ve dvouhře na turnaji ve Sportovním centru Linhart v Poděbradech.