reklama 

Tenisové ohlédnutí za jednou z nejúspěšnějších sezon posledních let

27.11.2014  •  Ostatní sporty  • 
čtenost 1704

Trutnov - V tenisovém oddíle TJ Loko Trutnov hodnotili uplynulou sezonu, která patřila v posledních letech k těm nejúspěšnějším. V oddíle pravidelně sportuje padesát dětí.

Tenisové ohlédnutí za jednou z nejúspěšnějších sezon posledních let

Družstvo minitenisu - zleva: Martin Vokatý, Ondřej Martinec, Alena Polášková, Marie Humňalová, Marika Rothová.

Nejmladší děti si zahrály Memoriál Zdeňka Kocmana v minitenise, kde po vítězství ve skupině obsadily konečné třetí místo. Oporami tohoto týmu byli především Ondřej Martinec a Martin Vokatý. Družstvu babytenistů se na tomto memoriálu rovněž podařilo vyhrát skupinu a obsadit celkové čtvrté místo. Z členů tohoto týmu se nejvíce dařilo Adamu Sedláčkovi a Elišce Hrabalové, kteří v uplynulé sezóně dosáhli i několika individuálních úspěchů. Adam si zahrál finále dvouhry na turnajích v Letovicích a Pardubicích, Eliška triumfovala na turnaji v Hradci Králové a na domácím turnaji si zahrála finále.

C7
Družstvo babytenisu - zleva Adam Sedláček, Martin Fiala, Eliška Hrabalová, Aneta Martincová.

C5
Družstvo babytenisu - zleva: Martin Fiala, Aneta Martincová, Eliška Hrabalová, Adam Sedláček.

Mladší žáci bojovali v nejvyšší krajské soutěži Junior Tour, ve které obsadili šesté místo. Hráči tohoto týmu dosáhli i výborných osobních úspěchů. Tomáš Křepinský vyhrál turnaje v Poděbradech a Turnově, k nimž přidal i tři tituly ve čtyřhře. Dobrých výsledků dosáhl i Richard Ferkl, který zvítězil v Turnově a obsadil třetí místo na turnaji kategorie B v Liberci. Spolu s Tomášem Křepinským si zahráli finále v Jablonci nad Nisou. Na krajském žebříčku obsadil šesté místo a celostátně skončil na 159. Další členové tohoto týmu Martin Ferkl (39. kž) a Oliver Lidický (51. kž) společně zvítězili na turnaji v Trutnově.

C8
Zprava Richard Ferkl a Tomáš Křepinský, kteří skončili třetí ve čtyřhře v Jablonci nad Nisou.

C1
Tomáš Křepinský (vpravo), vítěz dvouhry na turnaji v Poděbradech.

Nejúspěšnější mladší žákyní byla Simona Křepinská, která vyhrála turnaje v Uherském Brodě, Novém Bydžově a Trutnově. Na dalších čtyřech turnajích si zahrála finále. Zvítězila rovněž na dalších čtyřech turnajích ve čtyřhře. Na krajském žebříčku obsadila 12. místo. Ve svém ročníku ji však patří první místo. Její spoluhráčka Ester Köhlerová si zahrála dvě finálová utkání na turnajích v Trutnově. Společně pak trutnovské dívky vyhrály domácí turnaj ve čtyřhře. S Danielou Hrudíkovou bojovala ve finále turnaje v Hradci Králové. Na krajském žebříčku obsadila 23. místo.

C3Simona Křepinská (vlevo), vítězka dvouhry v Uherském Brodě.

Družstvu starších žáků, které hrálo Královehradecký krajský přebor, se podařilo postoupit do nejvyšší soutěže Junior Tour. K oporám týmu patřili především Filip Syrovátka, který na krajském žebříčku obsadil 32. místo a David Korbel, jenž se umístil na 42. místě.

Z dalších individuálních úspěchů se sluší vyzdvihnout především výsledky Kristýny Kvochové, která obsadila třetí pozici v krajském žebříčku. Na celostátním jí patří 38. místo. Ovládla turnaj kategorie B v Říčanech a bojovala v semifinále MČR ve Frýdlantu nad Ostravicí ve čtyřhře.

Dorostenci bojovali v Královehradecké krajské soutěži a podařilo se jim vyhrát svoji skupinu a postoupit do vyšší třídy. Družstvo dospělých se umístilo na pátém místě Královehradeckého krajského přeboru.

(bog, mva)
michal@trutnovinky.cz
foto: archiv oddílu

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama