Sourozenci Křepinští opět zlatí, vyhrála i dorostenka Kvochová

18.12.2014  •  Ostatní sporty  •
čtenost 1021

Trutnov - Na tři zlaté medaile dosáhli o víkendu trutnovští tenisté. Tomáš Křepinský slavil vítězství na singlovém turnaji v Mladé Boleslavi, odkud si jeho sestra Simona přivezla první místo ze čtyřhry. Triumf deblu dosáhla i Kristýna Kvochová (na snímku) na turnaji v Pardubicích.

V Mladé Boleslavi vybojoval mladší žák Tomáš Křepinský zlatou medaili ve dvouhře po čtyřech výhrách. V prvním kole bez problémů zdolal oddílového kolegu Filipa Syrovátka 6:1, 6:0. Ve druhém kole přehrál Daniela Makovičku z LTC Mladá Boleslav 6:4, 6:0 a postoupil do semifinále. V něm po více než dvouhodinovém boji zdolal o dva roky staršího Matyáše Kurillu z LTK Liberec 6:3, 6:2. Finále proti Danielu Čížkovi z Tenis-Centrum DTJ Hradec Králové přineslo spoustu zvratů a úspěch trutnovského tenisty 7:5, 6:1.

Na stejném místě svého dalšího úspěchu dosáhla na turnaji mladších žákyň trutnovská hráčka Simona Křepinská. Se svojí spoluhráčkou Vanessou Hozmanovou z TK Čelákovice společně vybojovaly zlato ve čtyřhře. Nastoupily jako nasazený pár číslo 1, tudíž měly první kolo volné. V semifinále lehce přehrály domácí pár Barbora Slivková - Klára Zvěřinová 6:1, 6:0. Bez problémů si poradily i ve finále s Hanou Kadlecovou (Benátky nad Jizerou) a Veronikou Jedličkovou (Hradec Králové), který zápas za stavu 6:2 a 1:0 skrečovaly.

Dobrou formu na začátku sezony prokazuje i další tenista Lokomotivy Martin Ferkl, jenž dosud absolvoval turnaj mladších žáků v tenisových klubech Orel Jednota Praha - Balkán, kde zvítězil nad Davidem Duškem z TJ Spoje Praha 6:2, 6:2 a ve čtvrtfinále prohrál s Matějem Křížkem z SK Tenis Duchcov 1:6, 1:6. Na turnaji v České Třebové postoupil rovněž do čtvrtfinále, když zdolal Jana Šrajera z TK Česká Třebová 6:1, 6:2 a poté byl vyřazen Šimonem Novotným z TK Pernštýn Pardubice 0:6, 1:6.

Skvělého výsledku dosáhla dorostenka Kristýna Kvochová, která společně s Pavlou Škuligovou z TK Perštýn 1897 Pardubice vyhrála pardubický turnaj ve čtyřhře. Nejprve zdolaly pár Eliška Andrlová - Magdaléna Máchová (obě z TO TJ Tesla Pardubice) 6:3, 6:3. V semifinále vydřely cenné vítězství nad prvním nasazeným párem Magdaléna Kozlíková (Tenis-Centrum DTJ HK) - Jana Horáková (LTC Pardubice), když o jejich vítězství rozhodl až supertiebreak - 7:5, 2:6, 1:0 (10:7). Ve finále si poradily s dvojicí Anna Markvartová - Magdaléna Hubičková (obě SK Aritma Praha) 7:6 (6), 6:3.