reklama 

Tenista Tomáš Křepinský má bronz z Junior Davis Cupu

5.12.2014  •  Ostatní sporty  • 
čtenost 1861

Trutnov - Poprvé v historii měl tenisový oddíl Loko Trutnov své želízko v ohni na Junior Davis Cupu, kde se střetávají oblastní tenisové svazy mladšího žactva. Turnaje, který se hraje jako takové neoficiální mistrovství České republiky, se v Pelhřimově zúčastnil Tomáš Křepinský. Východočeskému výběru pomohl k zisku bronzových medailí.

Tenista Tomáš Křepinský má bronz z Junior Davis Cupu

Výběr Východočeské oblasti tenisového svaz - zleva: kapitán týmu Jan Čapoun, Tomáš Křepinský, Vojtěch Veigert a Šimon Novotný.

Soutěž každoročně pořádá Český tenisový svaz a účastní se jí osm tříčlenných družstev složených z nejlepších jednotlivců (ročník narození 2003 - 2005) dané oblasti. Barvy východočeského týmu společně s Tomášem hájili ještě Vojtěch Veigert a Šimon Novotný z TK Perštýn 1897 Pardubice.

Na cestě k úspěchu nejprve v souboji o semifinále porazili tým Severomoravanů. Tomáš ve třech setech 2:6, 6:4, 6:2 udolal Richarda postupu a Vojta si hladce poradil se Šimonem Mališem 6:0, 6:3). V semifinále se Východočeši museli sklonit před výbornou hrou Pražanů. Tomáš po vyrovnaném boji podlehl Štěpánovi Baumovi 4:6 a 6:7, když tiebreak prohrál 4:7. Vojtu smetl Daniel Siniakov dvakrát 1:6.

V utkání o třetí místo byli soupeři východočeského týmu tenisté ze středočeské oblasti. A byla to bitva! Jedenáctiletý Tomáš sice ve dvou setech vyřídil Adama Nápravníka dvakrát 6:4, ovšem Vojta v třísetovém „mači“ nestačil na Vojtu Buriana (6:4, 2:6, 5:7), a tak musela rozhodnout čtyřhra. První set mladí tenisté z našeho regionu prohráli 3:6, druhý však stejným poměrem získali a bitva o bronz vrcholila supertiebreakem. Ten skončil vítězstvím dvojice Křepinský - Veigert 10:6, která se zapsala do historie.

Východočeský oblastní tenisový svaz totiž doposud v této kategorii žádnou medaili nezískal. Tenisový oddíl Loko Trutnov může těšit, že se na tomto úspěchu podílel i jeho zástupce.

Tomáš Křepinský je velmi nadějný hráč, který ve svém ročníku patří k nejlepším tenistům v republice. Je druhým hráčem východočeské oblasti a v českém žebříku je na dvanáctém místě. Za své výkony a výsledky byl zařazen do Tréninkového střediska mládeže při VčOTS.

(bog, jkr)
michal@trutnovinky.cz
twitter: michalbogan
foto: archiv Junior Davis Cupu

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama