reklama 

Přespolák vyhrál Ondřej Horyna a odnesl si králíka

4.10.2014  •  Ostatní sporty  • 
čtenost 1624

Trutnov - Hojná účast závodníků a mezi nimi například olympionička či mistr republiky v maratonu. Devětadvacátý ročník běžeckého Memoriálu Květy Lelkové aneb Trutnovský přespolák 2014 se zařadil do historie jako jeden z nejlépe obsazených. Zvítězil domácí běžec na lyžích Ondřej Horyna, který devítikilometrový závod uběhl za rovných 27 minut.

Přespolák vyhrál Ondřej Horyna a odnesl si králíka

„Letos to asi byl závod, kde jsem se musel nejvíc kousnout a musel jsem opravdu hodně makat, abych vyhrál,“ poznamenal sedmadvacetiletý vítěz. O první místo totiž sváděl tuhý souboj s dalším známým trutnovským sportovcem Petrem Pechkem. „Zrovna jsem tady byl a tento závod mám rád. Dlouho jsem doma neběžel, tak jsem si řekl, že si to letos dám,“ prozradil jeden z našich nejlepších vytrvalců, který žije v Praze.

Tato dvojice se po prvním kilometru usadila na čele závodu a přetahovala se o vedení. „Bylo to náročné, ale běželo se mi celkem dobře. Po rovinkách a z kopce jsem se snažil Ondrovi nastupovat a malinko jsem mu utíkal, ale do kopce byl lepší,“ popisoval úřadující český šampión z maratonu, kde se lámal chleba.

DSC 0540

Rozluštění jejich souboje přineslo až závěrečné stoupání od parkoviště v posledním třetím kole, kam si lyžař Ondra schoval svůj útok. „V průběhu závodu jsem si říkal, že to bude asi jediná možnost. Na finiš jsem to nechtěl nechávat a riskovat,“ pronesl. V prudší části kopce za to vzal a Petra utrhl. „Za vítězství jsem rád. Mám za sebou dobrý trénink. Teď už to jen převést na lyže,“ přál si vítěz, který si domů jako jednu z cen odnesl i živého králíka. Ten byl vypsaný jako prémie pro nejrychlejší běžce po prvním kole.

DSC 0726

Velkou radost všem přítomným udělala v sobotu dopoledne svou účastí Eva Vrabcová Nývltová, která se také objevila na Paradráze. „Závod doma u mě tentokrát zvítězil, protože jsem chtěla podpořit náš oddíl, i když jsem původně chtěla startovat někde jinde,“ pravila česká reprezentantka v běhu na lyžích. Plánovala jet na Run Tour do Prahy. Závod žen na tři kilometry samozřejmě vyhrála. Spíš to však podle osmadvacetileté olympioničky bylo takové proklusnutí, protože těsně před svým startem ještě předávala ceny nejmenším závodníkům, a tak prý ani rozcvičení neproběhlo tak, jak by asi mělo.

DSC 0709

Celkem se letošního Memoriálu Květy Lelkové zúčastnilo 295 běžců! Nejstarším závodníkem byl Josef Metelka s ročníkem narození 1944.

Vítězové kategorií

předškolní dívky: Laura Bejšová (Borský klub lyžařů Machov)
předškolní chlapci: Václav Liskovský (Spartak Police nad Metují)
minižákyně: Ivana Smažíková (SKI Skuhrov)
minižáci: Marek Rieger (TJ Spartak Vrchlabí)
nejmladší žákyně: Eliška Bímanová (SKI Olfin Car-Vella Trutnov)
nejmladší žáci: Jan John (Borský klub lyžařů Machov
mladší žákyně: Jana Leblochová (SKI Olfin Car-Vella Trutnov)
mladší žáci: Petr Hák (TJ Spartak Vrchlabí)
starší žákyně: Kateřina Tůmová (TJ Spartak Vrchlabí)
starší žáci: Matěj Mikšík (TJ Spartak Vrchlabí)
mladší dorostenky: Zuzana Holíková (SKI Skuhrov)
mladší dorostenci: Josef Provazník (Krkonoše Vrchlabí)
starší dorostenky: Barbara Kociánová (LSK Lomnice nad Popelkou)
starší dorostenci: Lukáš Slavík (Krkonoše Vrchlabí)
ženy a juniorky: Eva Vrabcová Nývltová (SKI Olfin Car-Vella Trutnov)
muži a junioři: Ondřej Horyna (SKI Olfin Car-Vella Trutnov)
veteráni: Jindřich Král

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
twitter: michal.bogan

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama