Rozjetý tenista Tomáš Křepinský válcoval soupeře, narazil až ve finále

11.3.2015  •  Ostatní sporty  •
čtenost 808

Trutnov - Další skvělý výsledek přidal do své letošní bohaté sbírky úspěchů tenista Tomáš Křepinský. O víkendu opět zazářil v Benátkách nad Jizerou, kde tentokrát získal stříbro ve dvouhře a zlato ve čtyřhře na turnaji mladších žáků kategorie B.

V singlech na své cestě do finále postupně porazil Daniela Bernase (Tempo Praha) 6:2, 6:1, Davida Eršila (Tenis Dobříš) 6:0, 6:0, Ondřeje Kratochvíla (TK Sparta Praha) 6:4, 6:2 a Jiřího Fiedlera (I. ČLTK) 7:6, 6:0. Do pondělního finále však nastupoval s bolestí zad. I přes tento handicap byl Lukášovi Haugemu (TK Neridé) vyrovnaným soupeřem a prohrál s ním až po dvouhodinovém boji 3:6, 3:6.

Ve čtyřhře společně s Lukášem Haugem porazili pár Klír (I. ČLTK) - Jupa (TK Sparta Praha) 6:3, 2:6, kdy o svém vítězství rozhodli až v supertiebreaku 10:5. Poté si bez problémů poradili s párem Růžička (TK Olymp Praha) - Janoušek (LTK Klatovy) 6:0, 6:0 a ve finále po dramatickém průběhu porazili první nasazenou dvojici Burian (TK Agrofert Prostějov) – Nápravník (TK Neridé) 7:5, 4:6 a v rozhodujícím supertiebreaku 10:6.

Úspěšní byli i další tenisté Lokomotivy Trutnov, kteří přivezli další tři bronzové medaile.

Na turnaji mladších žákyň, který se uskutečnil v Horních Měcholupech, vybojovala Ester Köhlerová bronzovou medaili v singlech a k ní přidala společně s oddílovou spoluhráčkou Danielou Hrudíkovou ještě deblový bronz.

Sedlacek Hradec

Babytenista Adam Sedláček ukončil velice úspěšnou halovou sezonu třetím místem na turnaji v Hradci Králové. Ze své skupiny postoupil z druhého místa, když prohrál jen s budoucím vítězem turnajem Josefem Havlíkem. V čtvrtfinále si hravě poradil s Rodanem Flídrem. Ve velice dramatickém a vyrovnaném semifinále však nestačil na Jana Růžičku, kterému podlehl 6:4. V zápase o třetí místo Adam nastoupil proti svému oddílovému spoluhráči Martinu Fialovi. Po prvním vítězném gemu však Martin utkání ukončil pro nevolnost a zvítězil Adam.