Křepinská a Hrabalová se dotkly stříbra, babytenista Sedláček byl třetí

11.6.2015  •  Ostatní sporty  •
čtenost 757

Trutnov - Dvě stříbrné a jedna bronzová pozice jsou umístění, které o víkendu vybojovali tenisté TJ Loko Trutnov.

Simona Křepinská na turnaji mladších žákyň, který pořádal Tennis club Dvůr Králové, získala stříbrnou medaili. Bez větších problémů porazila Madarasovou z Červeného Kostelce (6:0, 6:0), Roháčovou (6:2, 6:0) a Jansovou  (6:1, 6:2), obě z domácího klubu. V pondělním finále podlehla královéhradecké Nele Odehnalové (6:0, 6:3).

Dobře si na tomto turnaji počínala i Eliška Hrabalová, která společně s Emmou Roháčovou vybojovala stříbrnou medaili ve čtyřhře. Nejprve porazily pár Prouzová/Hrudíková (7:5, 6:2) a poté po velkém boji první nasazenou dvojici Lubinová/Jedličková (7:6 (6), 6:3). Až sestry Pávkovy byly nad jejich síly a ve finále jim podlehly 1:6, 0:6. Eliška si zdatně vedla i v singlech, kde zdolala domácí Bartošovou (6:4, 6:1), pak oddílovou kolegyni Hrudíkovou (6:2, 6:0) a prohrála s pozdější vítězkou Odehnalovou (0:6, 1:6).

Barvy trutnovského tenisu úspěšně hájil Adam Sedláček, který si v sobotu přivezl bronzovou medaili z Východočeského oblastního přeboru babytenistů. Suverénně vyhrál svoji skupinu, když postupně porazil Doskočila 6:3, Flídra 6:4 a Jurajdu 6:2. Do dalších vyřazovacích bojů postoupil z prvního místa. Nejprve zdolal Šmejkala 7:5 a poté Jurču 6:2. V zápase o postup do finále podlehl Mathiasovi Škrlíkovi 2:6, čímž obsadil třetí místo.