Křepinská potvrdila pozici jedničky, na domácích kurtech vládly Köhlerová a Ferkl

21.7.2015  •  Ostatní sporty  •
čtenost 749

Trutnov - Letní tenisová sezona je v plném proudu a mladí tenisté a tenistky TJ Loko Trutnov dosáhli řady výborných výsledků.

Mladší žákyně Simona Křepinská si zahrála turnaj v Třebechovicích pod Orebem, do kterého nastoupila jako nasazená hráčka číslo jedna. Počínala si zcela suverénně a po vítězstvích nad Vacurovou 6:0, 6:0, Balšínkovou 6:0, 6:1 a Beránkovou 6:2, 6:1 vyhrála dvouhru. Do čtyřhry nastoupila po boku Aleny Balšínkové, se kterou ve finále vydřely vítězství nad dvojicí Beránková - Sokolová 5:7, 6:3, 1:0 (8).

Jeden ze žákovských turnajů se odehrál na domácích dvorcích TJ Loko. Dobrou formu prokázala Ester Köhlerová. Taktéž nasazená jako číslo 1 vyřadila postupně Postupovou 6:0, 6:0, po skreči domácí Natálii Nývltovou a ve finále vybojovala turnajové prvenství nad Roháčovou ze Dvora Králové 6:2, 2:3 scr. S oddílovou kamarádkou Danielou Hrudíkovou pak přidala ještě triumf ve čtyřhře. V napínavém finále porazily dvojici Gottvaldová - Šmejdířová 6:3,7:6 (1).

Na stejném turnaji si v soutěži mladších žáků dobře vedli Martin Ferkl a Oliver Lidický, kteří si spolu zahráli turnajové finále. V něm byl úspěšnější Martin, jenž zvítězil 6:2, 6:1. A ten pak ještě s Adamem Vejvodou slavil i v deblu, v němž přehráli pár Lidický - Mrázek 6:2, 6:1.

Oběma trutnovským hráčům se dařilo i na turnaji v Mělníku, kde se Martinovi po třech vítězných zápasech podařilo probojovat až do finále. V něm však podlehl prvnímu nasazenému hráči Zoranovi Šťastnému z TK Olymp Praha 3:6, 2:6. Spolu s Oliverem Lidickým zde ovšem získali prvenství ve čtyřhře. Ve finále smetli dvojici Barutto-Petrofský 6:1, 6:1.

Hezkého úspěchu dosáhl i babytenista Martin Fiala. Ten se představil na turnaji na pražské Štvanici. V konkurenci 22 hráčů, kteří byli rozlosováni do pěti skupin, se trutnovský hráč rozhodně neztratil. Ze své skupiny postoupil z druhého místa. V dalších zápasech se přes Vlčka (6:2) a ve čtvrtfinále přes Růžka (6:3) probojoval do semifinále. V něm však podlehl domácímu Jurákovi po dlouhém a velmi vyrovnaném boji 5:7. A tak obsadil třetí místo.