reklama 

Žhavé galaodpoledne: Mráz vyhrál, Synek protaktizoval. V ringu bojovali i vozíčkáři

7.7.2015  •  Ostatní sporty  • 
čtenost 1684

Trutnov - Premiéra boxu pod širým nebem v Trutnově se odehrála v sobotu na Buřtárně U Pěti buků. Boxerské galaodpoledne, které vznikalo pod pořadatelskou taktovkou Karla Kubce, připravilo divákům pestrý zážitek. V ringu se přestavili zástupci amatérské a profesionální scény, došlo na zápasy Manažerské extraligy boxu i MMA. A dokonce se do sebe pustili paraboxeři.

Žhavé galaodpoledne: Mráz vyhrál, Synek protaktizoval. V ringu bojovali i vozíčkáři

„Mám z toho velkou radost, jak se celá akce povedla. Vyšlo počasí, i když je pravda, že bylo trošku víc parno. Ale dalo se to. Přišlo asi dvě stě diváků, takže atmosféra byla parádní,“ řekl Karel Kubec, který za rok prý určitě vymyslí pokračování. Trutnovské oddíly BC Loko a Highlanders zastupovalo 12 borců.

Do rozpáleného ringu se nakonec postavilo 26 boxerů. O jednu dvojici více než bylo v původním plánu. Pořadatelé se totiž na poslední chvíli rozhodli, že začátek galaodpoledne, které vypuklo před půl sedmou, obstarají desetiletí benjamínci. Domácí Josef Nevečeřal v duelu s Jakubem Volenčijakem z Poděbrad vybojoval své první vítězství.

9

Ve druhém utkání naopak trutnovský boxer prohrál. Kadet Adam Maxa sice bojoval jako lev, ale na Filipa Bobka to nestačilo. Poté se mezi provazy představil nadějný thajboxer Matěj Trčka. Boxerský debut zvládl skvěle. Byl tvrdší, dobře se pohyboval a Josef Vlček neměl šanci. Jasná výhra na body. „Můj první zápas v boxu byla velká neznámá, ale je to skvělá zkušenost do zápasu muay thai. Ruce jsou základ,“ poznamenal Trčka.

18

O vítězi nebylo pochyb ani v následné exhibici Marka Jelínka a Radka Kubáta. Prvně jmenovaný je redaktor webu Proboxing.cz a chtěl na vlastní kůži okusit, o čem píše. Převaha novináře z Prahy byla znatelná, když Kubáta dostal ve druhém kole i do počítání.

23

Dva supertěžcí chasníci, Michal Novák a Jiří Vosecký, se mleli v pátém souboji. A byla to řežba. Dvaačtyřicetiletý Vosecký se jako buldok tlačil dopředu, domácí Novák z ústupu však také bodoval. Zápas skončil nerozhodně a tak se dá předpokládat další odveta, která bude třetí vzájemnou bitvou. V té první zvítězil Vosecký.

V Manažerské extralize boxu se střetli Josef Horáček a Mário Prokeš. Duel polotěžkých vah ovládl pražský boxer Prokeš.

28

Do druhé poloviny se galaodpoledne přehouplo jediným mezinárodním zápasem, v němž trutnovský Roman Kubát čelil Polákovi Gregorzu Kmiecikovi. A byl to také jediný souboj s vítězstvím K.O. K velké radosti na domácí straně. Už v prvním kole totiž Kubát posadil svého soupeře na zadek. „Motivaci jsem měl velikou a trenér mi dobře radil. V tom počasí jsem byl rád, že to padlo. Vůbec jsem s tím nepočítal,“ řekl Kubát.

35

K nejzajímavější konfrontaci došlo v duelu s pořadovým číslem 8. Vidět na vlastní oči box bojovníků, kteří jsou upoutáni na vozík, se nestává tak často. Vždyť střet Zdeňka Krupička a Jana Matouška byl teprve druhým oficiálním zápasem v naší republice. Vítěz a poražený? Nebyl žádný. Ačkoliv souboj přinesl několik ostrých výměn, skončil zaslouženou remízou.

Nerozhodný výsledek se zapsal do historie i v následné exhibici MMA, kdy proti sobě stáli zástupci místního klubu Highlanders, Josef Šubr a Jakub Lautsch.

43

Po této dvojici do ringu vstoupil velký talent zdejšího boxu - Pavel Nevečeřal. Třináctiletý oblanovský „Medvídek“ ukázal, že prostě umí. O tři roky staršího (!) reprezentanta Michala Chludila z Mostu porazil jednoznačně 3:0 na body. „Super bitva od začátku do konce. Oba chtěli vyhrát. Soupeř to i přes počítání doboxoval, ale schytal těžké panzerfausty,“ poukázal trenér Milan Ondráško.

47

Box pod Buřtárnou začínal gradovat. V ringu se objevili thajboxer Ondřej Marvan a Petr Chmelík. Oba se připravují pod vedením Karla Kubce, ale přitom se ještě nepotkali. V prestižním profi souboji na čtyři kola po třech minutách, s hodně tvrdými výměnami, zvítězil loňský stříbrný medailista z ME v thajboxu. „Soupeř byl dobře připravený, měl docela granáty. Byl to pohledný box. První dvě kola vyrovnaná, ale pak jsem to začal přebírat a další dvě kola už jsem si pohlídal,“ řekl Marvan, který těžil z lepší fyzičky a díky ní pak z většiny výměn vyšel vítězně.

51

Páté utkání v profesionální kategorii čekalo v sobotu na domácí půdě Jakuba Synka. Čtyři výhry ze čtyř zápasů jej proti Petrovi Fröhlichovi stavěly do role favorita. Boxerovi ze Svobody se však trošku vymstil jeho exhibiční přístup k zápasu, a tak se se musel spokojit s remízou. „Nemůžu být spokojený. Nesedlo mi to. Chtěl jsem udělat hezký zápas pro lidi, předvést technický box, ale nějak jsem se nemohl nastartovat do úrovně, abych ho sestřelil,“ uvedl.

54

Jako vrchol večera, který přišel na řadu až po půl desáté, si vychutnali diváci čtyřkolový profizápas supertěžkých vah Martina Mráze a ústeckého Radka Vařáka. Domácí „Viking“ hned v úvodu zkusil vypálit pár bomb, ale soupeř to ustál a dal tím najevo, že tak snadné to mít trutnovský boxer nebude. „Konečně jsem si zaboxoval, i když takhle až do konce jsem to nechtěl natahovat. Soupeř ale boxoval chytře a nenechal se trefit na bradu,“ povídal Mráz, který vyhrál na body všechna čtyři kola a nyní má na kontě tři vítězství.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
twitter: michalbogan
foto: Vilém Fischl

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama