reklama 

Krásný závod. Běžci vzpomínali v Krkonoších na „Dejwyho“

10.5.2015  •  Ostatní sporty  • 
čtenost 3205

Trutnov - Přes 70 běžců se v sobotu vydalo na trať prvního ročníku Dejwyho horského běhu, který se nesl v duchu vzpomínky a uctění památky mladého skialpinisty, jenž v zimě tragicky zahynul v Krkonoších.

Krásný závod. Běžci vzpomínali v Krkonoších na „Dejwyho“

Na běžce čekala trať dlouhá cca 20 kilometrů vedoucí přes vrcholky hor se startem z parkoviště v Peci pod Sněžkou a cílem v Obřím Dole. Účastníci běhu stoupali na Richtrovy boudy přes Zelený důl až na Výrovku, odkud pokračovali do Obřího Dolu.

I přes náročný terén, kdy na hřebenech Krkonoš čekala na běžce sněhová nadílka, zaznamenali organizátoři velmi kladné ohlasy. Dejwyho běh by se tak mohl stát zajímavou sportovní tradicí. Mezi přihlášenými byli vidět i sportovci z Polska, akci si nenechali ujít ani členové trutnovského lyžařského oddílu Olfin Car Vella.

Mezi muži získal první místo bývalý český reprezentant a trutnovský běžec na lyžích Ondřej Horyna, který závod uběhl za 1 hodinu 38 minut a 30 vteřin. Z žen byla nejrychlejší rovněž trutnovská Maruška Havlová (1:55:35).

„Před startem nám moc nepřálo počasí, déšť a chladno, ale s výstřelem z pistole jako když utne. Oteplilo se a prosvítalo sluníčko. Jelikož to pro mě byl letos druhý běh tak jsem chtěl běžet pomalu s přáteli, ale jak si nandám číslo, tak to nevydržím a snažím se vyhrát. To se podařilo a byl jsem velice spokojený, že jsem tak uctil kamarádovu památku,“ povídal Ondřej Horyna.

Na startu se objevila i další osobnost českého sportu Eva Vrabcová Nývltová, která se chopila startovací pistole. Jak se svěřila, ráda by se s ostatními v příštím roce vydala i přímo na trať.

DSC 0495
DSC 0490

Pořadatelé by touto cestou chtěli poděkovat všem účastníkům akce a za velmi vstřícnou spolupráci také KRNAPu, protože připravit závod v takovémto prostředí by nešlo jen tak.

„Dejwyho horský běh pro mě, i když skoro neběhám, byla povinnost. Pochválil bych všechny organizátory za skvěle vybranou trat a zázemí během náročného závodu. Perfektní značení, občerstvovací stanice, vše bylo na vysoké úrovni a mohli jsme si vychutnat krásu Krkonoš, kdy hlavně stoupání z Pece na Chalupu na Rozcestí bylo opravdu výživné. Ale z Výrovky už to dolu do Obřáku bylo za odměnu, i když nohy moc neposlouchaly. Cíl u Kapličky v Obřím dole a následné občerstvení byly krásnou tečkou za vzpomínkovým závodem na našeho kámoše. Překvapila mě velká účast. Za rok se chystám znovu,“ shrnul své dojmy ze závodu jeden z účastníků běhu, Vojtěch Králíček.

Polovinu závodu například také odběhla trutnovská basketbalistka a česká reprezentantka Kateřina Hindráková. „Moc jsem si včerejší horský závod užila, počasí nakonec vyšlo taky parádně. I když jsem si myslela, žesi první půlku trati pouze projdu pěšky, tak mi to nedalo a běžela jsem. Musím vyzdvihnout skvělou organizaci a entuziasmus lidí, co se podíleli na přípravě závodu, protože všechno bylo téměř perfektní. Těším se na další ročník a doufám, že příště už bude moct běžet celou trať,“ sdělila.

Vysledky
Vysledky 2
Vysledky 3

(bog, abi)
michal@trutnovinky.cz

twitter: michalbogan
foto: Andrea Bímanová

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama