Medailové žně. Lepší sezonu trutnovský tenis nepamatuje

16.5.2015  •  Ostatní sporty  •
čtenost 1159

Trutnov - Úspěšnou zimní sezonu mají za sebou hráči Tenisového oddílu TJ Lokomotiva Trutnov. Na halových turnajích se jim podařilo vybojovat 96 medailí, z toho 32 zlatých, 22 stříbrných a 42 bronzových. Takovou sbírku se jim ještě nikdy nepodařilo dát dohromady.

Tomáš a Simona Křepinští s Barborou Strýcovou na turnaji WTA J&T Bank Prague Open 2015.

Skvěle si vedl nejlepší trutnovský tenista Tomáš Křepinský. Po zimě se vyšvihl až na páté místo celostátního žebříčku mladších žáků. Pro Trutnov vybojoval sedm zlatých medailí, z toho pět na turnajích vyšší kategorie B mladších žáků a dvě mezi staršími žáky. K tomu přidal bronz z turnaje Junior Davis Cup/Memoriál Jana Tročila, který je neoficiálním mistrovstvím republiky družstev oblastních tenisových svazů mladšího žactva.

Výborné výsledky měla i jeho sestra Simona Křepinská, která po zimě vystoupala na 50. místo celostátního žebříčku mladších tenistek a získala čtyři nejcennější kovy.

Třetí nejúspěšnější tenistkou oddílu byla dorostenka Kristýna Kvochová, která pro Trutnov vybojovala osm medailí (pět zlatých), což jí vyneslo 88. místo celostátního žebříčku.

Kvochova

Zejména je třeba vyzdvihnout úspěchy týmu mladších žákyň a žáků jako celku, který je nadějí pro budoucnost trutnovského tenisu. Jeho členové získali 62 z celkových 83 medailí. Osmnáct bylo zlatých. Kromě sourozenců Křepinských, kteří dohromady vybojovali 22 medailí, si velmi dobře vedli z mladších žákyň především Ester Köhlerová (18 medailí, z toho 2 zlaté; 142. místo), Eliška Hrabalová (4 medaile; 290. místo), Daniela Hrudíková (5 medailí; 329. místo) a Natálie Nývltová (1 medaile; 382. místo) a z mladších žáků zejména Martin Ferkl (7 medailí, z toho 3 zlaté; 184. místo), Oliver Lidický (4 medaile, z toho 2 zlaté; 289. místo) a Mikolay Lis (1 medaile, 569. místo).

Ve věkové kategorii starších žáků si nejlépe vedl Filip Syrovátka, který se umístil na 112. místě a pro Trutnov vybojoval 9 medailí, z toho byly 4 zlaté. Richard Ferkl (384. místo) dosáhl na jednu medaili. Dobře si v této věkové kategorii počínali i mladší žáci - Tomáš Křepinský (171. místo) a Martin Ferkl (446. místo). Ze starších žákyň se v celostátním žebříčku nejvýše umístily Natalia Slawiňska (2 medaile; 310. místo), Alicja Topolewska (1 medaile; 339. místo) a z mladších žákyň to byly Ester Köhlerová a Eliška Hrabalová (obě shodně 354. místo).

Syrovatka Trutnov

Výbornými výsledky z halových turnajů se mohou rovněž pochlubit i nejmenší babytenisté Adam Sedláček a Martin Fiala, v nichž úspěšným žákům vyrůstají zdatní nástupci. Adam Sedláček získal během zimní sezony osm medailí (4 - 1 - 3) a Martin Fiala vybojoval čtyři (1 - 1 - 2).

Uvedené úspěchy jsou výsledkem píle hráčů, obětavosti rodičů a zejména pak systematické a dlouholeté trenérské práce především tria trenérů - Evy Ferklové, Petra Vaníčka a Zdeňka Hynka, kteří už více než deset let pečují o výchovu hráčů tenisového oddílu TJ Lokomotiva Trutnov.