reklama 

Tenistky bojovaly o republiku. Víc jsem to zabíjela a nekazila, řekla vítězka Adéla Moravcová

19.5.2015  •  Ostatní sporty  • 
čtenost 2205

Trutnov - To nejlepší z východočeského tenisu v podání nejmladších dívčích nadějí bylo od soboty do pondělí k vidění na antukových dvorcích oddílu TJ Loko Trutnov. Zdejší klub pořádal oblastní přebor mladších žákyň, tedy turnaj, ze kterého byla možnost kvalifikovat se na mistrovství České republiky.

Tenistky bojovaly o republiku. Víc jsem to zabíjela a nekazila, řekla vítězka Adéla Moravcová

Turnaje se zúčastnilo 40 hráček, které v sobotu ráno přišel v našem městě přivítat i místostarosta Tomáš Hendrych. Domácí oddíl reprezentovalo osm dívek a na kurtech se rozhodně neztratily.

Ročníkově nejmladší tenistky Klára Melicharová, Aneta Martincová a Natálie Nývltová sbíraly hlavně cenné turnajové zkušenosti a prohrály hned své úvodní zápasy. Do druhého kola se naopak probojovaly Daniela Hrudíková a Eliška Hrabalová, které však již v následujících zápasech na své soupeřky nestačily.

Křepinský pojede na mistrovství republiky

Zatímco tenisové kurty Loko Trutnov patřily dívkám, Východočeský oblastní přebor mladších žáků se odehrál na dvorcích v Žamberku. A výborně si tam vedl Tomáš Křepinský.
Krepinsky Oblast
Více čtěte ZDE.

Nejlépe si vedly dvě nejzkušenější hráčky Simona Křepinská a Ester Kohlerová. Ester porazila Lilien Lašákovou 6:3, 6:2, následně však podlehla po velmi dobrém výkonu zejména v první sadě o rok starší soupeřce a pozdější semifinalistce Barboře Výprachtické 4:6, 0:6.

Momentálně nejúspěšnější Trutnovačkou je Simona Křepinská. Desetiletá tenistka nejprve přehrála svou oddílovou spoluhráčku Danielu Hrudíkovou 6:0, 6:1, poté vyřadila Markétu Škuligovou 6:2, 6:2, čímž potvrdila pozici nasazené osmičky. Podlehla až ve čtvrtfinále po bojovném výkonu o rok starší Zuzaně Kmínkové 3:6, 1:6, když především prvním setu své soupeřce vzdorovala.

DSC 7961
DSC 8778

Do pondělního finále se probojovaly dvě nejvýše nasazené hráčky z TOSK Žamberk. Turnajová jednička Adéla Moravcová v prvním setu porazila nad Kamilou Šafránkovou hladce 6:1. Ve druhém setu si však oblastní titul musela vydřít až v tiebreaku.

„První a druhý den to nebylo zase až tak těžký, semifinále ještě taky šlo, ale finále už bylo těžký. Rozhodlo asi, že jsem měla tvrdší údery, trošku jsem to víc zabíjela a nekazila jsem tolik,“ usmívala se jedenáctiletá hráčka, která se tenisu věnuje již osm let a ve svojí kategorii je v republikovém žebříčku na osmém místě.

Obě finalistky spolu se dvěma poraženými semifinalistkami královédvorskou Výprachtickou a Kmínkovou postoupily na MČR, které se bude v létě konat v Liberci.

DSC 0222

V soutěži čtyřher se z domácích hráček opět nejvíce prosadila Simona Křepinská. Spolu s Andreou Tobiškovou (TK Kvasiny) postupně vyřadily páry Bartošová-Hřebačková 6:4,6:2 a Jedličková-Kohlerová 6:3, 6:0. V semifinále však podlehly druhému nasazenému páru Vítková-Šafránková 1:6,4:6 a obsadily třetí místo. Simona tak postupem do čtvrtfinále dvouhry a semifinále čtyřhry potvrdila své žebříčkové postavení nejlepší krajské hráčky ročníku 2004.

DSC 0189

Turnaj v pondělí před půl pátou uzavřelo finále debla, které ovládla dvojice Moravcová - Kmínková.

Další fotky ze sobotního zahájení turnaje najdete ZDE.

VÝSLEDKOVÝ SERVIS

DVOUHRA - čtvrtfinále:
Moravcová (Žamberk) - Pečenková (Skuteč) 6:3, 6:1
Výprachtická (Dvůr Králové) - Sperátová (Skuteč) 6:4, 6:0
Kmínková (Pardubice) - Křepinská (Trutnov) 6:3, 6:1
Šafránková (Žamberk) - Tobišková (Kvasiny) 6:1, 6:4
semifinále:
Moravcová - Výprachtická 6:2, 6:3
Šafránková - Kmínková 6:7 (1), 7:6 (1), scr.
finále:
Moravcová - Šafránková 6:1, 7:6 (1)

ČTYŘHRA - čtvrtfinále:
Moravcová/Kmínková - Válková/Kotvová 6:2, 6:3
Sperátová/Pečenková - Prouzová/Macurová 6:3, 6:1
Křepinská/Tobišková - Jedličková/Köhlerová 6:2, 6:3
Vítková/Šafránková - Lubinová/Brabcová 6:0, 6:1
semifinále:
Moravcová/Kmínková - Sperátová/Pečenková 6:0, 6:2
Vítková/Šafránková - Křepinská/Tobišková 6:1, 6:4
finále:
Moravcová/Kmínková - Vítková/Šafránková 6:2, 6:2

(bog, mva)
michal@trutnovinky.cz

twitter: michalbogan
foto: Jan Bartoš, Michal Bogáň

Diskuse

Rádi bychom tu měli slušné diskuze.
Proto se do diskuze mohou zapojit jen přihlášení
členové klubu Moje Trutnovinky s vyzvednutou kartou.

reklama