Tenista Křepinský si vybojoval postup na mistrovství republiky

20.1.2015  •  Ostatní sporty  •
čtenost 1104

Trutnov - Po dlouhé době bude mít trutnovský tenis zástupce na mistrovství České republiky. Právo startu na únorovém šampionátu mladších žáků si vybojoval Tomáš Křepinský. Bronzový medailista z prosincového Junior Davis Cupu stvrdil svou účast na mistrovství druhým místem ve dvouhře a vítězstvím ve čtyřhře na halovém oblastním přeboru Královéhradeckého kraje v Pardubicích.

Tomáš Křepinský (vlevo)

Nadějný hráč nejprve porazil Bezdíčka (Skuteč) 6:0, 6:1 a pak Kárníka (Hradec Králové) 6:0, 6:0. V psychicky náročném semifinále dokázal zvrátit nepříznivě se vyvíjející zápas s Horálkem (Žamberk) 4:6, 6:2, 6:0. Ve finále poté nastoupil proti turnajové jedničce Vojtěchovi Veigertovi (Pardubice), kterému podlehl 1:6, 4:6.

Se svým přemožitelem vytvořil pár pro čtyřhru a jako nasazené jedničky si kluci dokráčeli pro turnajové prvenství po třech výhrách. Ve čtvrtfinále snadno přehráli pár Papoušek/Novotný 6:0, 6:0 a v semifinále Juliš/Karník 6:1, 6:0. Ve finále zdolali dvojici Horálek - Novotný 7:6, 6:0.

První velký turnaj v kategorii dorostenek si zahrála na začátku nového roku Kristýna Kvochová. V posledních letech nejúspěšnější hráčka trutnovského klubu se v Milovicích zúčastnila kvalifikace na mezinárodní turnaj 15th Tennisline Cup - Czech Int. Indoor Champ V-16. Vedla se velmi úspěšně, když postupně vyřadila Linu Laechler z Německa 6:7 (4), 7:5, 6:1 a Italku Ilarii Gretti 6:0, 5:7, 6:3. Tím si zajistila start v hlavní soutěži. V prvním kole však nestačila na skvěle hrající polskou hráčku Maju Chwalinovskou z Polska 1:6, 0:6.

Pro Kristýnu to bylo její první vystoupení na dorosteneckém turnaji nejvyšší třídy velkým povzbuzením do dalšího tréninku.

KvochovaKristýna Kvochová

Z dalších trutnovských tenistů zasáhly do turnajů Simona Křepinská, která na halovém oblastním přeboru v Žamberku prošla do čtvrtfinále, kde nestačila na Kmínkovou. Více se jí dařilo ve čtyřhře. V páru s Ráchel Heřmanovou (LTC Pardubice) postoupily až do finále. V něm však podlehly první nasazené dvojici Moravcová - Kmínková.

Krepinska Zamberk
Simona Křepinská (vpravo)

První turnaj v novém roce se povedl i Richardu Ferklovi. Ten se zúčastnil Zimního poháru starších žáků v Praze a po třech vyhraných zápasech si zajistil semifinálovou účast. V boji o finále prohrál dvakrát 0:6 s výborným Matuszewskim z Orlové. Dařilo se rovněž babytenistovi  Adamovi Sedláčkovi. Na turnaj O Benátský pohár na umělé trávě v Mladé Boleslavi-Bezděčíně získal druhé místo.