Tenista Tomáš Křepinský vyhrál „béčkový“ turnaj v Hradci

7.1.2015  •  Ostatní sporty  •
čtenost 1582

Trutnov - Dosud nejcennějšího úspěchu ve své krátké tenisové kariéře dosáhl o víkendu tenista Tomáš Křepinský. Na turnaji mladších žáků prestižní kategorie B (6 turnajů za sezonu), pořádaném Tenis-Centrem DTJ Hradec Králové, vybojoval v singlu zlatou medaili a přidal bronz v deblu.

Výsledek trutnovského tenisty je velmi cenný, protože turnaje se zúčastnilo 32 hráčů z předních míst celostátního žebříčku. Tomáš svými výkony potvrdil, že je nadějným pokračovatelem úspěšné dráhy oddílové tenistky Kristýny Kvochové.

Na cestě za vítězstvím si Tomáš počínal zcela suverénně. V prvním kole smetl Ondřeje Záplatu z TC Nové Město nad Metují 6:0, 6:0, poté si hladce poradil s Ottou Hertlem z TK Škoda Plzeň 6:0, 6:2. Ve čtvrtfinále mu nedělal problémy ani Adam Nápravník z TK Neridé 6:4, 6:1. V semifinále vyprovodil z kurtu Dominika Horálka TO SK Žamberk 6:1, 6:0 a ve finále si vychutnal Ondřeje Válka z HTK Třebíč 6:0, 6:3.

Úspěšné tažení ještě zvýraznil ziskem bronzové medaile v deblu, kterou vybojoval společně s Ondrou Kratochvílem z TK Sparta Praha.

Další dobrý výsledek tenistů Lokomotivy si připsal na domácích kurtech starší žák Filip Syrovátka, který v halovém meziokresním přeboru Královéhradeckého kraje, ovládl dvouhru a druhý byl ve čtyřhře. Trutnovský oddíl měl v turnaji celkem čtyři želízka v ohni, kdy kromě Filipa byli ve třináctičlenném poli účastníků ještě sourozenci Richard a Martin Ferklovi a Oliver Lidický.

Filip zahájil turnaj bez větších problémů vítězstvím nad Martinem Ferklem 6:0, 6:1, v semifinále si hladce poradil s Matyášem Říhou z Tennis club Dvůr Králové 6:2, 6:2 a ve finále stejně jednoznačně přehrál dalšího dvorského zástupce Štěpána Jansu 6:1, 6:1.

Syrovatka TrutnovFilip Syrovátka (vlevo) a Štěpán Jansa.

Do bojů o medaile v deblu nastoupil s Adamem Šeslerem z TJ Červený Kostelec. V semifinále porazili pár Richard Ferkl - Šimon Říha 6:2, 6:3. Ve finále měl Filip zlatý double na dosah, ale vítězství mu uniklo o vlásek. Po vyrovnaném boji podlehli páru Štěpán Jansa a Matyáš Říha 2:6, 6:3 až v supertiebreaku 10:12.