Zlatý double pro trutnovské tenisty Ferkla a Kvochovou

2.1.2015  •  Ostatní sporty  •
čtenost 1535

Trutnov - V průběhu vánočních prázdnin vybojovali mladí trutnovští tenisté a tenistky řadu cenných medailí.

Svého dosud největšího úspěchu dosáhl v kategorii mladších žáků Martin Ferkl, když dokázal zvítězit na halovém meziokresním přeboru Královehradeckého kraje. V Hradci Králové na cestě za zlatem porazil ve čtvrtfinále Václava Hofmana z TC Nové Město nad Metují 6:3, 6:2. V semifinále si poradil s Jáchymem Kulhánkem z TJ Lázně Bělohrad 6:2, 6:0 a ve finálovém duelu přehrál Martina Talába z LTC Hradec Králové 6:1, 6:2.

K individuálnímu úspěchu přidal ještě vítězství ve čtyřhře s oddílovým spoluhráčem Oliverem Lidickým. V semifinále zdolali pár Jáchym Kulhánek - David Staier 6:0, 6:1 a ve finále porazili po velmi bojovném výkonu dvojici Matěj a Vojtěch Talábovi z LTC Hradec Králové 6:3, 4:6, 10:3.

Ferkl A Lidicky

Výrazného úspěchu dosáhla i dorostenka Kristýna Kvochová , která vybojovala na turnaji Oáza Říčany cup rovněž dvě cenná prvenství. Ve dvouhře zdolala nejprve Denisu Steinerovou z TK Písek 6:3, 6:2. Ve čtvrtfinále přehrála Vendulu Krýslovou z TK Škoda Plzeň 6:4, 6:3. Semifinálovou skrečí své soupeřky Barbory Golkové postoupila do finále, ve kterém zvítězila nad Eliškou Valouškovou z LTK Teplice 6:0, 6:4.

Kvochova

Další zlatou medaili dokázala přidat se svou spoluhráčkou Denisou Steinerovou z TK Písek ve čtyřhře, když si nejprve po velkém boji poradily s dvojicí Karolína Nováková - Tereza Dejnožková 2:6, 6:3, 10:8. V semifinále přehrály pár Anežka Bartošová - Eliška Kropáčková 6:4, 6:4 a ve finále triumfovaly nad sestrami Adélou a Annou Zemanovými (Lob Slovan Bohnice) 7:5, 6:4.

Výborně si vedl na halovém turnaji mladších žáků na dvorcích TK Konstruktiva Praha Tomáš Křepinský. TKK Zimní pohár 2015 zahájil výhrou nad Adamem Krischkem z TK Radošovice 6:4, 6:2. V dalším kole zvítězil 6:1, 6:4 nad Oldřichem Vejšickým z TJ Sokol Vysošany TSM. Ve čtvrtfinále porazil svého deblového spoluhráče Víta Landfelda z LTK Liberec 6:2, 6:3 a doslova smetl i svého semifinálového soupeře Jiřího Fiedlera 6:0, 6:0. Podlehl až ve finálovém duelu s Matthew Williem (Donaldem z TK Sparta Praha) 1:6, 2:6, a tak na tomto ceněném turnaji kategorie B skvělé druhé místo.

Krepinsky A Donald

Ve čtyřhře, kterou odehrál s Vítem Landfeldem z LTK Liberec, si nejprve poradili s dvojicí Lukáš Janoušek - Matěj Laibl 6:3, 6:4. Ve čtvrtfinále porazili pár Tomáš Růžička - Jakub Nicod 6:4, 6:2. V semifinále pak ale nestačili na dvojici Jiří Fiedler - Adam Nápravník, které podlehli až po dramatickém boji 2:6, 7:5, 2:10. Skončili třetí.

Medailová umístění završila na halovém meziokresním přeboru Královehradeckého kraje, pořádaném na domácích dvorcích TJ Loko Trutnov, mladší žákyně Ester Köhlerová. Nejprve zdolala v těžkém utkání Emmu Roháčovou (Tennis club Dvůr Králové) 4:6, 6:2, 6:1, v semifinále však nestačila na Veroniku Jedličkovou (Tenis Centrum DTJ HK), které hladce podlehla 0:6, 0:6 a obsadila tak bronzovou příčku.