Jedenáct medailí. Skvělý vstup tenistů do nové sezóny

20.12.2015  •  Ostatní sporty  •
čtenost 638

Trutnov - Místní tenisová škola sklízí úspěchy. Hráči oddílu tenisu TJ Loko Trutnov za první dva týdny nové hrací sezony získali jedenáct medailí. Po Kristýně Kvochové, sourozencích Křepinských a Elišce Hrabalové, vychovali trenéři oddílu tenisu další nadějné hráče - Martina Fialu a Adama Sedláčka.

Martin a Adam dosáhli na čtyři medaile již na jednom z jejich prvních turnajů v kategorii mladších žáků. Minulý víkend ovládli turnaj mladších žáků v TK Česká Skalice. Martin zvítězil, když ve finále porazil Adamova přemožitele Matěje Krupičku 6:2, 6:3. Adam skončil třetí. Oba svůj výkon ověnčili třetím místem v deblu, když v boji o postup do finále podlehli pozdějšímu vítěznému páru Krupička - Rada 2:6, 5:7.

Tenis Adam

Na medailové tažení z konce minulé sezóny navázala Eliška Hrabalová. Na turnaji mladších žákyň v Modřanech získala stříbro v singlech. Suverénně přehrávala své soupeřky, nestačila jen na o rok starší Nikolu Bořovou, které podlehla 1:6, 3:6. V deblech spolu s Natálií Davidovou nezaváhala ani ve finále, ve kterém zdolaly dvojici Procházková - Vejšická 7:5, 6:0.

Hrádek nad Nisou uskutečnil turnaj mladších žákyň kategorie B, na němž Trutnov úspěšně reprezentovala Simona Křepinská. V páru s Nelou Odehnalovou vybojovala bronzovou medaili ve čtyřhrách. V jednotlivcích postoupila do osmifinále, kde podlehla hráčce Nikole Bartůňkové z I. ČLTK Praha 0:6, 2:6.

Tenis Simona

Ziskem tří medailí úspěšně zahájil sezónu Tomáš Křepinský. Na turnaji starších žáků kategorie C - TKK zimní pohár 2016 - vybojoval stříbro v jednotlivcích, když ve finále podlehl Lukášovi Haugemu 5:7, 1:6 a společně s ním pak získal bronz z deblů. Stejně úspěšně si Tomáš počínal další víkend na „béčkovém“ turnaji, který se opět konal v Praze V singlech postoupil do osmifinále, kde po vyrovnaném průběhu podlehl slovenskému mistru Filipovi Žlikayovi 2:6, 4:6. Ve čtyřhrách se spolu se Štěpánem Kopeckým probojovali do semifinále, v němž smolně podlehli páru Baum - Landfeld 4:6, 6:2, 0:1 (supertiebreak 7:10) a zůstal jim „jen“ bronz.

Tenis Tomas

První letošní bronz ze singlů získala na turnaji dorostenek Kristýna Kvochová. Turnaj se uskutečnil o prvním prosincovém víkendu na kurtech TJ Sokol Vysočany. V osmifinále přehrála Melindu Tallovou 6:0, 6:4 a poté ve čtvrtfinále Zuzanu Bohatovou 6:3, 6:3. V semifinále narazila na druhou nasazenou hráčkue Šarlotu Sofii Sirotkovou, které podlehla 2:6, 2:6 a skončila třetí.