Babytenisté Fiala a Sedláček úspěšně zakončili letní sezonu

6.10.2015  •  Ostatní sporty  •
čtenost 659

Trutnov - Poslední babytenisové zápasy úspěšně sehráli trutnovští tenisté Martin Fiala a Adam Sedláček.

Martin Fiala se zúčastnil turnaje ve Wilson centru v Praze Modleticích a vedl si opravdu skvěle. Turnaj si zahrálo 26 dětí, které byly rozlosovány do sedmi skupin. Martin v té své s přehledem zvítězil a postoupil mezi šestnáct nejlepších hráčů.

V osmifinále hladce porazil Karlu Fornousovou 4:1 a rovněž ve čtvrtfinále snadno přehrál Davida Friedla 4:0. V semifinálovém duelu pak bez problémů vyřadil Alenu Kovačkovou 4:0 a dostal se tak do finále. Tam po velmi dobrém výkonu poměrně lehce vyhrál nad Natálií Malou z TK Neridé 4:0 a stal se vítězem celého turnaje.

Dalšímu trutnovskému babytenistovi Adamu Sedláčkovi se v závěru letní sezony rovněž dařilo. Nejprve si zahrál na turnaji v Mladé Boleslavi, kterého se účastnilo 20 hráčů.

Adam snadno vyhrál svou skupinu a v následném čtvrtfinále vyřadil levorukého hráče Lukáše Dvořáka z SK Hamr 4:0. V semifinále pak v pohledném a velmi bojovném zápase podlehl Filipu Hanzelínovi z LTK Liberec 1:4. V dohrávaném utkání o bronzovou medaili zvítězil Adam nad Matějem Volfem z LTC Mladá Boleslav 4:2.

Sedlacek

Na třetí místo dosáhl i na turnaji v Pardubicích, kde na dvorcích LTC rovněž postoupil ze své skupiny z prvního místa a ve čtvrtfinále si snadno poradil se Šimonem Šmejkalem 4:0. V semifinále se mu však již tolik nedařilo a podlehl v něm Jakubu Vrtěnovi z TK Hlinsko 0:4.

Oba trutnovští tenisté těmito výsledky úspěšně zakončili své dvouleté působení v babytenisové kategorii. V oddíle věří, že si stejně dobře povedou i v následujících třech letech na turnajích mladších žáků.