Křepinští zakončili sezonu ziskem bronzových medailí

2.10.2015  •  Ostatní sporty  •
čtenost 405

Trutnov - I na posledních tenisových turnajích této trutnovští tenisté opět sbírali cenné kovy. Simona Křepinská potvrdila stoupající formu a z turnaje kategorie B, který proběhl ve Dvoře Králové, přivezla bronz z deblu. Stejně úspěšný byl i její bratr Tomáš, který na turnaji Tennis Arena Kids Tour – Masters v Rakovníku vybojoval bronz v deblech.

Simona spolu s Andreou Tobiškovou vstoupily do turnaje turnaje mladších žákyň ve Dvoře vítězně, když v prvním kole porazily pár Lucie Říhová - Klára Svobodová 6:4, 6:2. Ve čtvrtfinále zdolaly dvojici Kristýna Tomajková - Natálie Paterová až v supertiebreaku 6:3, 5:7, 1:0 (9). V semifinále podlehly dobře hrající dvojici Nela Odehnalová – Natálie Řezníčková 0:6, 4:6 a získaly bronzovou medaili.

V singlech Simona stejně jako minulý týden v Jablonci nad Nisou porazila nadějnou tenistku Lucii Říhovou 6:2, 6:3. V osmifinále narazila na výborně bránící hráčku Moniku Fížovou. V prvním setu na dvorci kralovala Simona a vyhrála ho poměrem 6:3. Další průběh zápasu však zcela ovládla soupeřka a druhý set Simona prohrála 2:6 a rozhodující set pak 0:6.

Mezi šestnáct hráček se probojovaly též další dvě trutnovské tenistky - Ester Köhlerová a Eliška Hrabalová. Ester v prvním kole porazila Annu Marii Prouzovou 6:3, 6:3 a poté podlehla Andree Tobiškové 4:6, 2:6. Eliška v prvním kole zdolala Kláru Svobodovou 6:4, 6:3. V dalším kole již nestačila na pozdější vítězku celého turnaje Anetu Chudějovou, která jí nadělila dva kanáry.

Na tenisových kurtech Tenis Centrum Cafex v Rakovníku se uskutečnil turnaj „mistrů“ - Tennis Arena Kids Tour - Masters. Na tento závěrečný turnaj se probojovali nejlepší hráči ze čtyř turnajů tohoto seriálu a nechyběl mezi nimi trutnovský tenista Tomáš Křepinský.

V singlech Tomáš ve čtvrtfinále narazil na Vojtu Veigerta, kterému po dvouhodinovém zápolení podlehl 4:6, 3:6. Celkovým vítězem Masters se stal Daniel Siniakov, který si vítězstvím zajistil letenku na týdenní pobyt v tenisové akademii na Floridě.

V deblech Tomáš spolu s Williamem Matthew Donaldem získali bronzovou medaili. Ve čtvrtfinále porazili pár Jiří Jindáček - Jindřich Brill 6:1, 6:4. Semifináloví soupeři Daniel Siniakov - Adam Jurajda, pozdější vítězové celého turnaje, však již byli nad jejich síly a podlehli jim 4:6, 0:6.