Rozloučení tenistů s úspěšnou sezonou, v níž získali 183 medailí

24.10.2015  •  Ostatní sporty  •
čtenost 1028

Trutnov - Minulou sobotu se na tenisových kurtech sešli hráči oddílu tenisu TJ Lokomotiva Trutnov, aby slavnostně zakončili hrací sezonu.

Ani nepřízeň počasí je neodradila a dorazili v hojném počtu. Celé odpoledne strávili přátelskými zápasy.

Tom Ester A SpolOlik A Klarka

V podvečer po krátkém občerstvení společně hodnotili dosažené úspěchy a nebylo jich málo. 183 medailí za sezonu to tu už dlouho nebylo.

Minitenis

Družstvo trutnovských minitenistů ve složení - Marek Johan, Alena Polášková, Jan Jelínek, David Hynek a Sofie Köhlerová - si zahrálo Memoriál Zdeňka Kocmana ve hradecké skupině A. V této šestičlenné skupině obsadil tým čtvrté místo a do dalších bojů tak nepostoupil.

Babytenis

Babytenisové družstvo A v sestavě: Adam Sedláček, Martin Fiala, Martin Vokatý, Ondra Martinec a Anna Červíčková - vyhrálo hradeckou skupinu B Memoriálu Zdeňka Kocmana. V semifinálových vyřazovacích bojích zdolalo áčko Jiskry Havlíčkova Brodu a postoupilo mezi čtyři nejlepší týmy Hradeckého a Pardubického kraje. Do finálových bojů v Hlinsku však nastoupilo v neúplné sestavě a tím ztratilo možnost poprat se o postup na MČR v Prostějově. Nakonec obsadilo konečné čtvrté místo.

Vitezni Babyteniste

Stejnou soutěž odehrálo i družstvo B v sestavě: Marika Rothová, Marie Humňalová, Jan Jelínek a Alena Polášková. Tento tým sbíral hlavně cenné zápasové zkušenosti a v soutěži skončil již po odehrání základní skupiny.

Z individuálních výkonů je třeba vyzdvihnout zejména úspěchy Adama Sedláčka a Martina Fialy. Adam sehrál 16 turnajů, z toho na 7x zvítězil, 1x skončil druhý a 6x byl třetí. Martin se zúčastnil 22 turnajů, z toho tři turnaje vyhrál, na jednom skončil druhý a čtyřikrát byl třetí.

Mladší žáci

Áčko smíšených družstev ve složení: Vojtěch a Matěj Talábovi, Martin Ferkl, Oliver Lidický, Simona Křepinská a Ester Köhlerová - hrál nejvyšší soutěž Junior Tour - O putovní pohár prezidenta ČTS. Po třech vítězstvích skončil na celkovém pátém místě, čímž si zajistil účast v této nejvyšší soutěži i pro příští rok.

Úspěšně si počínalo i béčko. V sestavě Mikolay Lis, Petr Flössel, Jakub Martinec, Michal Hampl, Adam Fiebinger, Natálie Nývltová, Daniela Hrudíková, Natálie Lajská, Eliška Hrabalová a Aneta Martincová - zvítězilo v krajské soutěži A a postoupilo do krajského přeboru.

Starší žáci

Družstvo starších žáků ve složení: Tomáš Křepinský, Filip Syrovátka, Richard a Martin Ferklovi, Oliver Lidický, Jiří Fiedler, Alicja Topolewska, Simona Křepinská, Ester Köhlerová a Adéla Radová – se v osmičlenném poli umístilo na sedmém místě a sestoupilo do krajského přeboru.

Dorostenci

Tým dorostenců ve složení: David Kirnig, Tomáš Křepinský, David Korbel, Filip Syrovátka, Richard Ferkl, Jan Strachota, Kristýna Kvochová, Alicja Topolewska, Karolína Ferklová a Adéla Radová – si třemi vítězstvími zajistil šesté místo a udržel se v krajském přeboru.

Dospělí

Družstvo dospělých v sestavě: Petr Vykoukal, Libor Davídek, Tomáš Fajfr, Petr Efler, Michal Baťka, Martin Hrudík, Jan Adamczyk, Tereza Orlowská, Kristýna Kvochová, Natalia Slawiňska a Alicja Topolewska – si dvěma vítězstvími zajistilo šesté místo a udrželo se v krajském přeboru.

Hráči oddílu tenisu si velmi dobře počínali i v soutěžích jednotlivců, kde dohromady nasbírali 161 medailí, z toho 54 zlatých, 42 stříbrných a 65 bronzových.

Nejúspěšnějším hráčem oddílu tenisu uplynulé sezony je mladší žák Tomáš Křepinský, který se v průběhu sezóny 27x umístil na stupních vítězů vrcholných soutěží jako jsou mistrovství ČR, turnaje nejvyšší kategorie A a B, oblastní přebory. Z toho desetkrát stál na stupni nejvyšším. K tomu přidal bronzovou medaili z Junior Davis Cupu, kterou vybojoval v barvách týmu východočeské oblasti a bronzovou medaili z mistrovství ČR družstev, kterou získal s I. ČLTK.

Skvělé výsledky ho posunuly ze 40. na 6. místo v celostátním žebříčku (CŽ), v krajském žebříčku (KŽ) mu patří druhá příčka. Nejlepším oddílovým hráčem je i ve věkové kategorii starších žáků a v dorostencích. Ve starších žácích figuruje na 14. místě redukovaného krajského žebříčku (RKŽ) a na 114. místě redukovaného celostátního žebříčku (RCŽ), v dorostencích se umístil na 74. místě RKŽ.

Tom A Trener
Zleva: Tomáš, jeho trenér Petr Vaníček a Petr Flösel.

Z mladších žáků je třeba zmínit výkony Martina Ferkla, který získal 16 medailí, z toho 7 zlatých (7. v RKŽ a 89. v RCŽ, ve starších žácích 64. v RKŽ), Olivera Lidického s 18 medailemi, z toho 6 zlatými (9. v RKŽ a 121. v RCŽ), dále Jakuba Martince (122. RKŽ), Petra Flössela (136. RKŽ) a Adama Fiebingera (159. RKŽ). Mezi staršími žáky se neztratili ani Richard Ferkl, který vybojoval dvě medaile (27. v RKŽ, v dorostencích 105. v RKŽ) a v dorostencích David Korbel (92. V RKŽ).

Martin A Olik
Zleva: Martin Ferkl a Oliver Lidický.

K nejlepším hráčkám oddílu patří mladší žákyně Simona Křepinská (1. v RKŽ a 24. v RCŽ) se 14 medailemi, z toho má 5 z turnajů kategorie B a oblastních přeborů s 6 zlatými. Úspěšná byla i Ester Köhlerová (3. v RKŽ a 53. v RCŽ, ve starších žákyních 38. v RKŽ) s 22 medailemi (6 zlatých) a výborné výsledky sbírala i debutantka Eliška Hrabalová (10. v RKŽ a 88. v RCŽ, ve starších žákyních 38. V RKŽ) s 27 medailemi, z toho vybojovala sedm zlatých. V dorostenkách prvním rokem hrající Kristýna Kvochová (13. v RKŽ a 141. v RCŽ) si přivezla z turnajů 14 medailí (7 zlatých).

Nejlepsi Holky
Zleva: Ester Köhlerová, Eliška Hrabalová a Simona Křepinská.

K dalším úspěšným hráčkám patří Daniela Hrudílová (26. v RKŽ a 174. v RCŽ) s osmi medailemi, z toho má jednu zlatou, Natálie Nývltová (32. v RKŽ a 243. v RCŽ) se třemi medailemi a Aneta Martincová (40. v RKŽ a 316. v RCŽ) s jednou stříbrnou medailí.

Aneta Kaja
Zleva: Karolína Ferklová, Eliška Hrabalová a Aneta Martincová, vpředu stojí Klárka Melicharová.